Autor Zpráva
Majkelju
Profil
Může mi někdo pomoct, jak na tento převod? mám GPS souřadnice ve formátu 50°5'29.12"N ...pomocí str_replace z nich udělám číslo 50.52912, protože v databázi je to reprezentováno floatem. Nicméně je ještě potřeba to převést na desítkovou soustavu. Jak se to dělá? Nebo na to existuje nějaká funkce a str_replace vůbec nepotřebuju a převede se to rovnou?
juriad
Profil
Děláš to úplně blbě, jeden formát GPS na druhý se převádí jinak. Rozdíl mezi jednotlivými formáty: http://roadkinguk.wordpress.com/2010/06/19/gps-navigation-understanding-the-different-formats/

Ty chceš převést GPS ve formátu d°m's" na samotné stupně: =d+m/60+s/3600; funguje to stejně jako starý dobrý čas: stupeň má 60 minut, minuta má 60 vteřin. S šestnáctkovou soustavou to nemá nic společného, kromě toho, že číslo 1.6666 je blízké 1.6.
_es
Profil
juriad:
S šestnáctkovou soustavou to nemá nic společného
Ale on písal o šesťdesiatkovej.
juriad
Profil
_es:
Á, to leccos vysvětluje. Díky.
Majkelju:
Musíš řetězec rozsekat podle znaků °'", tím dostaneš zvlášť všechny tři složky a dosazením do vzorce vyjádříš pozici ve stupních.
margin
Profil *
na samotné stupně: =d+m/60+s/3600
Výsledek můžeš zaokrouhlit, třena pokud zaokrouhlíš na 6 desetinných míst, tak je to (ne)přesnost asi +/− desetina metru. Občas mne přivede k úžasu, když vidím GPS souřadnice s desetinami přes půl obrazovky, asi jde o GPS pozice nanočástic.
tpilar
Profil
Majkelju:
Zkus to spočítat na kalkulačce, podle toho si napiš vzorec. Vstupní proměnnou máš pouze jednu. Pokud chceš pouze pro jednu firmu zadat údaje pro navigaci na web, ani žádný program dělat nemusíš.
zuzka
Profil *
kdo mi pomuže převest 7,826086 na šedesatkovou soustavu

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0