Autor Zpráva
fuch
Profil
ahoj,
zběžně jsem udělal návrh designu budoucích stránek našeho skautského střediska - tady. Ty kopce dole, by se měly chovat jako position:fixed, text by měl "zajizdet" za něj. Při mých (zběžných) pokusech mi avšak počítač (nic nového, nicméně žádný křáp) resp. prohlížeč se při použití gifu s průhledným vrchem radikálně zpomalil a text zajíždějící za hory v linii konce gifu mírně "ujížděl" i při trochu rychlejším posunu.
nějaké rady prosím?
předem děkuji.
btw. ke vzhledu se můžete vyjádřit též :)

jenom doplnim: pouzival jsem position:fixed a "simulace position: fixed pro IE6" (tady).
Leo
Profil
Jo jo, position fixed zpomaluje masinu hodne (a vetsinou zbytecne, podobne jako fixni background u http://www.janbrasna.com), Leo
Leo
Profil
Koukam, ze regularni vyrazy pro prevod url na odkaz v tomhle systemu nejsou jeho nejsilnejsi strankou... Leo
Radek Hrabůvka
Profil
fuch Podle záře nad horami tuším na tvé stránce také fixní background.
fuch
Profil
Pochopil jsem dobře, že se na stávající návrh se mám kompletně vykašlat a vymyslet něco jiného?
Tin
Profil
vzhled je super, klidně bych to nechal, lidi jsou imho zvyklý, že na netu je ne všechno okamžitě
ten Leův případ bych považoval za extrémní, při rolování kolečkem se to dost trhá, ale přímý chytnutí za posuvník a šoupání s ním mi prohlížeč (Opera 8,5) zvládá v pohodě. Bral bych to tak, že na netu se něco může trochu trhnout.
fuch
Profil
Tak nevím. Leův příklad se me trhá docela dost. Nerad bych aby se mi tímto způsobem ty stránky chovaly. Asi to budu muset vyzkoušet a teprve pak se rozhodnout, jestli je to přijatelné nebo ne.
Ale odrovnám tím staré počítače, což bych asi nechtěl.
Hm.
jozob
Profil
Leov príklad mi vôbec netrhá - ide to absolútne plynule, nech sa snažím akokoľvek spôsobiť trhanie...
Timy
Profil
ad Leův příklad:
trhá se to jenom v Opeře a částečně ve FF, nedávno jsem o tom psal http://timy.blog.cz/0511/fixni-pozadi-otravuje máte tam i vyjádření Honzy Brašny.
Plaváček
Profil
Možná by se našlo jiné řešení, než problematické position fixed. Tipnul bych si, že podobného efektu by šlo dosáhnout pomocí absolutního pozicování, které takové problémy nepřínáší. Tuším jsem kdysi něco podobného použil.
fuch
Profil
To je nápad. Fixní elementy napozicuji absolutně, a mezi ně hodím div s overflow. Mohlo by to vyjít. Děkuji za radu!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0