Autor Zpráva
IdemeNaHavaj
Profil
Dobrý deň, potrebujem poradiť.
Mám viac dodávavatelov pre eshop a každý má inú štruktúru tabuliek, tak ma napadlo pre každého dodávateľa vytvoriť novú databázu, no mám trochu problém s čítaním DB na web. Viete mi poradiť, ako najlepšie čítať a zobrazovať produkty na stránke z viac databáz?
jenikkozak
Profil
Podle mého názoru je tohle zbytečné. Použij takovou strukturu, jakou dokáže tvůj skript využít, bez ohledu na to, jak jsou uspořádána data v externím zdroji.
Tohle není žádný extrémní případ, u kterého by mělo smysl přemýšlet nad více databázemi. Stačí ti jedna.
IdemeNaHavaj
Profil
jenikkozak:
Môj skript na načítavanie je jednoduchý SQL príkaz SELECT a while(). Iný spôsob načítavania nepoznám.
Ten select je niečo ako select * from tabulka order by cena
So SQL príkazmi niesom moc skúsený
jenikkozak
Profil
Ale je rozdíl, jestli pracuješ s jednou tabulkou, nebo jestli máš využívat tabulek deset a spojovat je. Když chceš využít více než jednu databázi, měl bys dobře vědět, proč jsi tohle řešení zvolil. Použij jednu.
IdemeNaHavaj
Profil
jenikkozak:
Napadlo ma to pretože iné riešenie asi neviem spracovať. Potrebujem manuál alebo aspoň základ kódu SQL ako načítavať z viac rôznych tabuliek a zobrazovať údaje na webe. Názov, obrázok, popis, cenu,..... a toto všetko má každý dodávatel inak zapísané v XML čiže aj ja v DB.

Napríklad toto je jeden z dodávatelov:


A ďalší má tú štruktúru inak, takže pri každom treba použiť rôzne mysql_fetch_object?
jenikkozak
Profil
Využij data, která potřebuješ. A ulož si je do své jedné databáze tak, jak s nimi pak dokážeš pracovat.
Dělat všechny výpisy, vyhledávání, stránkování výpisů a další operace nad více databázemi najednou bude k zbláznění. A když si pak řekneš, že přidáš další zdroj informací, musel bys skripty úplně překopávat.
Vzal sis moc velké sousto. Začni postupně.
IdemeNaHavaj
Profil
jenikkozak:
Problém že sa tomu SQL až tak nerozumiem, čo sa týka spájania tabuliek keď sú úplne rôzne.
http://i.imgur.com/lx0kNvV.png

Na stackoverflow mi poradili JOIN ale to nepôjde pretože žiadny produkt v tých 2 tabuľkách nemá rovnaké ID
ts_istudio
Profil
IdemeNaHavaj:
toto všetko má každý dodávatel inak zapísané v XML čiže aj ja v DB.

K tomu tě nic nenutí. Při importu si data transformuj do struktury, která vyhovuje tobě (resp. která pojme všechno, co potřebuješ).
aDAm
Profil
No tak tady je špatný hned návrh datové struktury. Udělej si jednu db, s potřebnými tabulkami kde jedna z nich je třeba "zbozi" a v ni sloupce co tě zajímají a chceš je zobrazovat na webu. A od těch dodavatelů to ukládaje jen do te jedné tabulky a né do x dalších.

Ale pokud nic nevíš o databázích, dotazech tak je imho hloupost se pouštět rovnou do eshopu....
IdemeNaHavaj
Profil
aDAm:
Viem o databázach a MySQL celkom dosť, len s tímto jedným mám problém iba zobraziť alebo ako píšeš hodiť to dam nejako inak do jednej tabuľky a vlastných stĺpcov.
No mne tie tabulky vytvára program ktorý som kúpil Exult Professional Edition for MySQL.

Toto je webservis jedného dodávatela odkiaľ dostanem XML ktorý naimportujem cez ten program do DB a ono to automaticky vytvorí tabulky. Neviem ako sa dá aby to automaticky hádzalo do mojich stĺpcov od všetkých dodávatelov, to sa tam ani nedá nastaviť. A cez PHP som so XML súbormi nerobil takže s tejto vetvy neviem nič. Preto tu píšem aby som dostal nejakú radu alebo dobrý manuál ako pracovať s XML + DB alebo čokolvek.
shaggy
Profil
IdemeNaHavaj:
Viem o databázach a MySQL celkom dosť
Gratulujem, behom troch hodín sa s teba stal odborník na MySQL, pretože si písal:
So SQL príkazmi niesom moc skúsený
A to je dosť podstatná časť toho MySQL.

No mne tie tabulky vytvára program ktorý som kúpil Exult Professional Edition for MySQL.
Neviem, čo ten program presne robí (a na čo ho potrebuješ), ale ak si skúsený, tak na vytvorenie tabuliek nepotrebuješ program. Buď to bola zbytočná kúpa, alebo si ho uprav tak, aby ti generoval to, čo potrebuješ (a nie to, čo potrebuje ten program).

Neviem ako sa dá aby to automaticky hádzalo do mojich stĺpcov od všetkých dodávatelov, to sa tam ani nedá nastaviť.
Kde tam? Predsa vieš o MySQL databázach dosť, ak programuješ eshop, tipujem že aj o php vieš dosť. Tak neviem "kde tam" to chceš nastavovať. Proste si urobíš svoj skript tak, aby zobral dáta z rôznych XML a vložil to do tvojej štruktúry v db. Napísali ti to už viacerí, stále ti to opakujú a ty aj ta nechceš počúvať.
IdemeNaHavaj
Profil
shaggy:
„So SQL príkazmi niesom moc skúsený“
A to je dosť podstatná časť toho MySQL.
Hej hej to som myslel na tie spájania tabuliek, JOIN a načítavanie akoby boli spojené tabuľky ako 1.

Kde tam?
V tom programe som myslel.

Proste si urobíš svoj skript tak, aby zobral dáta z rôznych XML a vložil to do tvojej štruktúry v db
Toto je práve to kôli čomu sem vôbec píšem :D Písal som že A cez PHP som so XML súbormi nerobil takže s tejto vetvy neviem nič


Inak už som niečo našiel dobrý návod
http://www.phpblog.sk/clanok/98/parsovanie-xml-suboru-v-php/
aDAm
Profil
Uf takže další odoborní co to umí/neumí a chce hned dělat eshop. Proč se učit na malých věcech když jde rovnou dělat enterprise aplikace že ;) A pokud to fakt chceš dělat (doufam že to děláš pro sebe a né někomu za prachy) tak si nastuduj základní informace os sql, php, atd....je x nástrojů jak číst xml soubory, parsovat je atd.
IdemeNaHavaj
Profil
Už to všetko mám, už len mám problém s tím návodom ako pridať do $key-> viac rovnakých názvov (URL) z <imagelist> kde sú rôzne URL adresy.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0