Autor Zpráva
Lucie Trojáková
Profil *
Zdravím,
mám problém s odkazy v Bloggeru. V šabloně si sice můžu určit, jakou barvu bude mít odkaz nenavštívený a navštívený, ale problém je, že název příspěvku je taky braný jako odkaz a já bych chtěla, aby měl jinou barvu než ostatní odkazy v příspěvcích. Ví si s tím někdo rady?
Děkuju!
MyShare
Profil
Ahoj Lucie Trojáková
do Css daj pred a { ... } tag ktorý obaľuje odkazy aby si css určila ktorý odkaz kde sa má zafarbiť a ktorý nie.
Lucie Trojáková
Profil *
Děkuju, ale mohl byste mi to prosím vysvětlit jako úplnému začátečníkovi? Nemám s css prakticky žádné zkušenosti, bohužel. :) Potřebovala bych vědět, jak přesně má vypadat ten css kód, který můžu vložit do šablony.
lorin
Profil
V zásadě jde o to, že někde máte nastavený styl pro odkaz:

a {
    color: #505050;
}

Takto napsané se toto pravidlo vztahuje pro všechny odkazy na stránce. Pokud chcete rozsah pravidla omezit, musíte uvést, pro jaké případy. Například pokud budete chtít, aby odkazy v odstavci měly červenou barvu, zapíšete:

p a {
    color: #FF0000;
}

To "p" je značka pro odstavec. Pravidlo můžete přečíst: "Všechny odkazy, které jsou v odstavci, budou mít červenou barvu.". Psala jste, že chcete, aby v textu byl odkaz jinou barvou, než v nadpisech. To lze udělat následovně:

a {
   color: #FF0000;
}

h1 a, h2 a, h3 a, h4 a, h5 a, h6 a {
    color: #000000;
}

Všechny odkazy budou červenou barvou, ale nadpisy budou černé. Dejte však pozor na to, že záleží na pořadí, v jakém pravidla zapíšete. Pravidlo pro nadpisy musí být až po obecném pravidlu.

Bude jednodušší, když sem napíšete odkaz na váš web a také to, jak chcete, aby odkaz v nadpisu vypadal. Podle toho vám dále poradíme.
MyShare
Profil
lorin:
Bude jednodušší, když sem napíšete odkaz na váš web a také to, jak chcete, aby odkaz v nadpisu vypadal. Podle toho vám dále poradíme.

Pravda pravdúca inak sa nepohneme keďže ako si spomínala si úplní začiatočník :)
margin
Profil *
lorin:
h1, h2, h3, h4, h5, h6 a {
color: #000000;
}
Všechny odkazy budou červenou barvou
Černé budou jen odkazy v nadpisech h6, asi jsi chtěl tohle:
h1 a, h2 a, h3 a, h4 a, h5 a, h6 a {
  color: #000000;
}

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0