Autor Zpráva
Zhaled
Dobrý den,
snažím se udělat jakou si registraci, kde mám v DB id, datum, hodinu ... . Jde o tu hodinu. Když vypíšu z tabulky den a chci zároveň zařadit hodinu tak bych ji potřeboval využít podle následujícího skriptu:

$spojeni=MySQL_Connect($SQL_Server, $SQL_Uzivatel, $SQL_Heslo) or Die(MySQL_Error());
MySQL_Select_Db($Databaze) or Die(MySQL_Error());
$dotaz="SELECT * FROM hraci where datum ='$datum'";//vytvoření sql dotazu
$vysledek = MySQL_Query($dotaz); // provedení sql dotazu

while ($zaznam = MySQL_Fetch_Array($vysledek)){
$datum=$zaznam["datum"];
$hodina=$zaznam["hodina"];
$rezervovano=$zaznam["rezervovano"];
}
MySQL_Close($spojeni);

if($hodina=="8") 
echo "X" ; 
else echo"<a href=index.php?page=rezervace&datum=$datum0&hodina=8>";

if($hodina=="9") 
echo "X" ; 

if($hodina=="10") 
echo "X" ; 

Problém je v tom, že to HTML tabulky data vypíšu všechna, ale já bych potřeboval možnost využít je příkatem a proměnnou.
Pokud někdo může, poraďtě prosím, fakt nevím co s tím, díky.
jenikkozak
Ze slovního popisu ani ze skriptu jsem nepochopil, čeho se snažíš dosáhnout.
Možná potřebuješ podmínky spojit do jedné: if($hodina>=8 AND $hodina<=10){echo "X";}else{echo "<a>...";}
Možná narážíš na problém v tom, že cyklus while sice proběhne několikrát, ale proměnné $datum, $hodina a $rezervovano stále přepisuje a pak se pracuje jen s těmi posledními hodnotami.
Zhaled
Děkuju za odpověď. Ano, narážím na to, že se mi zobrazují v proměnné pouze poslední hodnoty, ale já bych je nějakým stylem potřeboval všechny.
Teoreticky se jedná o tabulku, která Plánuje a zobrazuje vždy 14 kalendářních dní dopředu. Každý den je rozdělen na hodiny: 8, 9, 10, .... 16, 17. Tabulka je zelená, pokud je hřiště volné. Když někdo chce zaregistrovat hodinku tak na ni v tabulce klikne a do databáte se zapíše jmého, datum a hodina. Když jde druhý hráč na registraci, měl by být již registrovaný čas červený a bez možnosti kliknout na odkaz. Vše funguje až na to, že když někdo objedná jinou hodinu ve stejný den jako už je jeden záznam, tak pole v tabulce zezelená a "rezervovyný" je pouze nový čas.
Zhaled
Mám to vyřešený, sice je to jistě taková "prasárna" ale nejsem programátor :) takže co nemám v hlavě musím mít v prstech. Teď už jen vyřešit diakritiku v databázi, protože se mi nezapisují jména s použitím diakritiky. Jakmile se objeví v formuláři pro zápis háček nebo čárka tak se zápis zastaví na posledním písmenku a dál se nezapíše.
Tori
Zhaled:
Teď už jen vyřešit diakritiku v databázi
Některé časteji řešené dotazy pro MySQL - FAQ » MySQL a čeština
Zhaled
Jasně, děkuju

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: