Autor Zpráva
Tomcek.eu
Profil
Dobrý den, mám file_get_contents soubor -

<?php
$soubor = "text.txt";
$puvodni = file_get_contents($soubor);
$text = "nějaký text";
file_put_contents($soubor, $text.$puvodni);
?>
- tento skript funguje.

Ale potřebuji toto nějak dát do formuláře, zkrátka aby byl formulář Kde by mohl každý na internetu napsat nějaký text, klikl na odeslat, a ten text by se uložil na text.txt
Prosím napište mi jak by to mělo být. Myslím že to pro experty na jaknapsatweb nebude vůbec složité.
Děkuji.
Str4wberry
Profil

Formulář

<form action="skript.php">
  <input name=text>
  <input type=submit>
</form>

Soubor skript.php

<?php 
$soubor = "text.txt"; 
$puvodni = file_get_contents($soubor); 
$text = $_GET["text"]; 
file_put_contents($soubor, $text.$puvodni); 
?>
Tomcek.eu
Profil
Děkuji, jak udělat to, aby když se ty texty ukládají na text.txt aby měli za sebou mezeru ? Aby ten text nebyl dohromady.
abc
Profil
file_put_contents($soubor, $text . " " . $puvodni); 
Tomcek.eu
Profil
Děkuji, ještě jsem se chtěl zeptat, jak zvětšit to textové pole kde uživatel zadává svůj text ? A zároveň aby to fungovalo.
juriad
Profil
místo input type="text" použij textarea
blue
Profil *
rád bych vložil mezi diskutující dotaz:
- předpokládám, že když se soubor uloží jako "text.txt", tak že to jde například uložit i jako "text.php".
- pokud ano, jak docílit toho, aby se soubor nepřepisoval?
- myslím tím, aby první uložený byl např. "text1.php", druhý uložený "text2.php", třetí uložený "text3.php" atd. atd.
- a kdyby byl ještě někdo tak ochotný a napsal, že si jde takto uložený soubor otevřít, mít jej nějak předformátovaný ( jak? ) a potom vytisknout ( jak? )
Je mi jasné, že to je dost dotazů, ale nedaří se mi to ani vygooglovat ( asi neumím správně položit dotaz, anebo to vysype něco v angličtině ), anebo to budete chtít zařadit do jiné sekce...ale jestli by tedy někdo alespoň nenavedl na nějakou ukázku nebo příklad
Děkuji


- de'facto jsem tím vším měl na mysli, aby soubor ve výsledku vypadal jako třeba objednávkový list a tak se i vytiskl
Tomcek.eu
Profil
juriad:
 <form action="skript.php">
  <input name=text>
  <input type=submit>
</form>
Jak můžete vidět, v textu nemám type text ale name text.. :(
jenikkozak
Profil
Tomcek.eu:
Pokud nemá prvek formuláře uvedený type nebo obsahuje type, který prohlížeč nezná, je chápán jako type=text. Pročti si výše odkázanou stránku.
juriad
Profil
Tomcek.eu:
Máš tam type="text" a ani o to nevíš: pokud atribut type chybí, předpokládá se hodnota text: The missing value default is the Text state.
http://www.w3.org/TR/2012/WD-html5-20121025/the-input-element.html#attr-input-type
Ale to je jen tak mimo :)

<form action="skript.php">
  <textarea name=text></textarea>
  <input type=submit>
</form>

A jen pro pořádek, pokud hodnota atributu obsahuje cokoli jiného než jen písmena, tak je třeba hodnotu obalit do uvozovek, nebo apostrofů. Ze zvyku se obvykle píší uvozovky kolem všech hodnot atributů.
Tomcek.eu
Profil
 <form action="skript.php">
  <textarea name="promenna" cols="40" rows="3">
Zde zadejte text
</textarea>
  <input type=submit>
</form>
Změnil jsem to takto. Formulář se zobrazuje správně, ale nic se na text.txt nezapíše...
:(


Omlouvám se: v tom kodu jsem nedal textarea name text, teď to již funguje.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0