Autor Zpráva
Hudy
Profil *
Potíže s hover
Hudy
Profil *
Ahoj.

V FP 2003 dělám další k hlavní stránce o Koudíčkovi, další povídání viz tato stránka. Jak asi uvidíte, nahoře jsem vytvořil menu, které mne vždy hodí na konkrétní článek. Pro efekt odkazů jsem použil CSS. Problém spočívá v tom, že v IE se nezobrazuje podtržení ačkoli by mělo být při hover a v FF a Opeře se také podtržení nezobrazí, ale kde však hover funguje jak má je u záložek, kterými jsou opatřeny jednotlivé nadpisy článků. Tam ale ten efekt nemá být vůbec a text má zůstat neměnný.

Moc děkuju za pomoc na odstranění problému.
sica
Profil
te odkaz nějak nefunguje....máš tam moc lomítek....
Hudy
Profil *
Divný, proč ten odkaz tady nefunguje. Zkusím plnou adresu : http://home.tiscali.cz/hudyhostranka/stripky.htm
Petra
Profil
Máš :hover před :visited místo za. V těch záložkách je problém, že je máš taky jako <a>, tudíž se na ně logicky a:hover aplikuje.
PerToon
Profil
V prvé řadě máš špatnou adresu. Čtyři lomítka za http rozhodně nebudou.
Hudy
Profil *
Petra

Nemám před visited, mám ho za hele :

<style/>
a:text {decoration: none}
a:link {color: blue}
a:visited {color: blue}
a:active {color: blue}
a:hover {color:red; text-decoration: underline}
a:link, a:visited {text-decoration: none}
</style>

Jinak jde to tedy udělat jinak ty záložky, aby to nekravlo ?
Hudy
Profil *
PerToon

Už jsem to opravil a poslal novej link. Tak se koukni a jestli dokážeš poradit, vrhni se na to :-)
PerToon
Profil
a:hover {color:red; text-decoration: underline} - definuješ podtržení
a:link, a:visited {text-decoration: none} - zrušíš podtržení
Petra
Profil
Hudy: v kódu, který jsi napsal, je jasně vidět, že :hover máš před :visited, jelikož :visited máš na posledním řádku. ANo, jeden :visited je před :hover, ale ten se netýká podtržení, ale barvy a je to stejně jedno, :hover prostě musí být za VŠEMI :visited, pokud v nich definuješ jiné hodnoty pro stejné vlastnosti, což tak je skoro vždycky.
Hudy
Profil *
PerToon

Tos mi to vysvětlil a to vím co to znamená, ale díky.
Hudy
Profil *
Petra

Nehádám se a jdu na to. Hned napíšu :-)
peta
Profil *
co se tyce menu...
www.volny.cz/peter.mlich/Pr/menued2b.htm

co se tyce validity a spravnosti kodu...
www.htmlvalidator.com/lite/
www.w3c.org - htmlvalidator
CHYB je tam jak maku...

co se tyce chyb, souhlasim s Petra
visited mas po hover a pridavam i link po hover, divej:

a:link {color: blue}
a:visited {color: blue}
a:active {color: blue}
a:hover {color:red; text-decoration: underline}
a:link, a:visited {text-decoration: none}

rozepsano:
a:link {color: blue}
a:visited {color: blue}
a:active {color: blue}
a:hover {color:red; text-decoration: underline}
a:link,
a:visited {text-decoration: none}
cili: link, visited active HOVER LINK VISITED
takkze dominantni vlastnost je LINK a VISITED proti HOVER. Tak to mas napsane.
Hudy
Profil *
Petra

Tak to funguje. Měla jsi pravdu a mooooc děkuju. Tak a teď jak to udělat s těma záložkama, aby je to nebralo taky jako odkaz.
Hudy
Profil *
peta

Hele pořád s tou validitou. Já se psaním webu živit nechci. Mým cílem bylo vytvořit web pro mýho kocourka. Jasně že se budu učit dál, ale zatí mne validita kódu nějak moc netlačí a stránky dělám tak, aby fachaly jak v IE, tak Opeře i FF. Ale díky za pomoc. Jinak v těch Tvých tabulkách se moc nevyznám :-(
Petra
Profil
Místo <a name="Narození">Narození</a>

dej <h2 id="Narození">Narození</h2> (nebo skoro jakýkoliv jiný element a rovnou si odmaž ty <font> okolo a nějak si to nastyluj)
Timy
Profil
Hudy
Mým cílem bylo vytvořit web pro mýho kocourka. -- to je správný přístup:-)
Jinak v těch Tvých tabulkách se moc nevyznám -- imho nejsi jediný.
Hudy
Profil *
Timy

Hele zapni si ICQ ty radile :-)))) zkusil jsem co mi poradila Petra a mám tam nadpis jako bejk. Tak hledám na JPW zda jde h2 dát formát VERDANA 10 BOLD
peta
Profil *
Hudy
Za to nemuzu. je tam jen par tlacitek
- prvni presunuje skin na menu, druhe do tabulek
- tlacitko nad tabulkami presouva hodnoty z tabulek do vhledu
- tlacitko CSS vytvari z tabulek CSS
- tlacitko skin vytvari skin, kdybys editoval zdrojak programu

co se tyce validity, ziv se cim chces, ale nechtej radu, kdyz tam mas
<style />
nebo
a:text
neexistujici veci.
Pak ti tam ma nekdo najit chybu, ktera ti zpusobuje, co ti zpusobuje. Aspon to pis podle nejakych pravidel, jinak neni sance objevit chybu.
Hudy
Profil *
peta

Aha tak jen proto, že to dělám ve FP nebo že to nepíšu validně nemám právo žádat radu ? Hmmm, zajímavý názor. Ale děkuju za pomoc.
peta
Profil *
HudyMmas pravo, ale u takove stranky neni jiste, co zpusobuje chybu. Muze se stat, ze tam zapomenes ukoncit nejaky tag nebo ukoncis omylem tag driv a divis se, ze neni ramecek kolem vseho. Takze pokud, tak prvni musim opravit vsechny chyby a az pak ma smysl hledat. Pokud nejde o neco primitivniho, co se odhali letmym shlednutim jako treba toto.
Radek Hrabůvka
Profil
Hudy, pokud neumíš CSS a používáš Frontpage, tak ten má v sobě zabudovaný dost dobrý editor stylů. Kdybys ho používal, řešil bys jiné problémy a bylo by jich méně. Takhle ti tam při přímém formátování Frontpage zprasí kód. Něco uděláš ruční úpravou kódu a protože se nevyznáš, vzniká ti z toho kočkopes.
Takže pokud děláš web pro kocoura, dělej to ve Frontpage, formátuj *všechno* (už jsem ti to jednou psal) přes menu "Formát- Styl", a dotazy dávej nejlépe v sekci Frontpage. Naučíš se z HTML a CSS jen několik málo věcí, to to bude stačit.
Durhá, obtížnější cesta je naučit se HTML a CSS a psát celý kód třeba v PSPadu.
Anonymní
Profil *
Radek Hrabůvka

Radku dělal jsem to i tak jak píšeš. Přes styly v FP. Neboj, měl jsem to od Tebe na paměti, ale konečný výsledek byl takový, že hover tam sice byl, ale jen změna barev, ale bez podtržení. Jakmile jsem ale změnil barvu z modré na jinou, smůla. Nevím čím to je. Asi je chyba mezi počítačem a židlí :-)))
Hudy
Profil
Radek Hrabůvka

nejsem anonym :-)))
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0