Autor Zpráva
Micruss
Profil
Zdravím, chtěl bych se zeptat zda je možné udělat refresh stránky všem uživatelům po odeslání 1.ho uživatele.. např. 2 lidi jsou na chatu s ID 12345 (index.php?id=12345) chat-> mezi 1.uživatelem a druhým. 1. uživatel odešle zprávu (ajax) a já bych potřeboval aby se ta zpráva zobrazila i druhému uživateli, jakmile ji odešle ;-) a nějak mě nenapadá jak to udělat
Joker
Profil
Micruss:
Jelikož HTTP je založené na dotazech a odpovědích, není možné, aby server sám od sebe poslal klientovi nějaká data.
Proto řešení spočívá v tom, že klient se opakovaně ptá serveru, jestli je něco nového (tomu se vlastně říká polling).
Může to být například AJAX, který se v pravidelných intervalech bude serveru ptát na nová data.
Zvláštní variantou je technika zvaná long polling.
Micruss
Profil
Takže jeden Ajax, kterej bude pod intervalem cca 5-10sec. a druhý ajax na odeslání zprávy ne?
honzaik
Profil
jde to udělat i tak jak chceš :D ale jsou na to specialni servery (Node.js myslim nebo Cometd). nejsem si ale jistej těmi názvy. ale nejjednoduší je to tim ajaxem ikdyž ve většim počtu dotazů se to nepoužívá co jsem tak viděl. facebook, twitter atd. všechny tyhle na to maj specialni servery (myslim jako program Apache atd.) aspoň na ty "GET" requesty

a ano jeden ajax na "zjistovani" novinek a jeden na poslani

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0