Autor Zpráva
z3ntiva
Profil *
Zdravím, mám takový dotaz.
Mám nakodovaný web na adrese http://www.stastna-sms.wz.cz/getyourapp/
Mám zadaný design pro mobilní zařízení, který mám nakodovat. Dělám to poprvé v životě a vubec nevím, jako cestu zvolit. Jestli udělat nové kompletní css které se aplikuje pouze pro mobily (jak) a pro monitor se použije to "stare", nebo jestli spíš jen nějak "nahackovat" tu verzi pro web, nebo jak vubec na to. Nemáte někdo nějaký tutorial, rady, nebo tak, jak to vubec uchytit?
Návrh, jak by měl web vypadat mám, a liší se v poměrně dosti věcech... Díky za rady
pcmanik
Profil
z3ntiva:
Stači si vygoogliť rovnaký text aký si sem dal na nadpis a nájdeš kopu linkov.
z3ntiva
Profil *
toto už jsem čet.. ale to mám celý css soubor přepracovat pomocí media query? zkrátka všemu dát novou šířku a vše znovu posunout, všemu dát nové velikosti, a tak?
pcmanik
Profil
z3ntiva:
Dá sa to tak povedať, ak nieje web robený pozicovaním, ani s tým nebudeš mať moc roboty.
Hlavná pointa responsivného designu je aby si schovával veci ktoré su neni úplne potrebné na malom displeji. Nielen všetkému meniť veľkosti.
z3ntiva
Profil *
mám teměř vše pomocí float.. vubec ale nevím, kde začít.. zda se mi to, jako kdybych nad tim měl strávit celý týden :D
margin
Profil *
Koukni na http://interval.cz/clanky/mylne-predstavy-o-responzivnim-designu/, budeš vědět, čeho se vyvarovat.
pcmanik
Profil
z3ntiva:
Ja osobne to robím väčsinou takto:
V mozille si v nástrojoch pre vývojarov zapnem zobrazovanie širky okna (neviem z hlavy ako sa to rpsne volá) a web postupne zmenšujem akonáhle niekde niečo zmizne / usekne sa viem, že mám hraničnú širku okna. A teraz si s firebugom upravujem stránku až dokým sa nezobrazuje tak ako chcem. A takto postupne zmenšujem rozlíšenie až prídem k najmenšiemu ktoré chcem.
z3ntiva
Profil *
já už ale ten design, který chci pro mobily nakodovat mám.. tudíž vím, jakou budu chtí šířku a jak chci aby co vypadalo. Jen nevím, jak na to přesně..

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0