Autor Zpráva
Vitality77
Profil *
Dobrý den,
Vytvořil jsem web, muj dá se říct první ještě neúplný ale +- v konečné fázi. A jde mi o to abych vyzkoušel funkčnost toho webu ve všech prohlížečích. Poraďte prosím jak mám postupovat. Jestli musím stahovat všechny staré verze prohlížečů nebo stačí odzkoušet v pár zachytných?
Jde o web:mujweb.
Byl tvořen v chromu takže v něm je originální podoba. Jedním z problému je, že chrom mi funguje perfektně, ale i firefox. Jenže ve firefoxu se nezobrazují ani pozadi (gradienty) ani opacity ani animace prostě nic! vůbec nechápu čím to je, na jiných pc co jsem se díval, web funguje tak jak má.. Chyba je někde u mě v pc, zkoušel jsem nainstalovat znovu javu odinstalovat a nainstalovat firefox + nějaké další pokusy ale marně, možná něco uplně stupidního ale nvm co přesně, prosím o radu:)
warezov
Profil
Zdravím Vitaly77,

pokud chceš otestovat svůj web v prohlížeči Internet Explorer - použij utilitu Microsoft Expression SuperPreview 4 Trial.
Pokud chceš testovat v mobilním prohlížeči Opera, použij utilitu Opera Mobile Emulator.
Pokud chceš jen náhled, jak vypadají tvoje stránky v 50 různých prohlížečích na různých platformách použij browsershots.org.

Můžeš použít na testování cross prohlížeči aplikaci crossbrowsertesting.com.

Nápravu stylování v různých prohlížečích napravíš použitím tzv. CSS hacků. Na internetu je spoustu návodů, ale ne všechny fungují.
margin
Profil *
Vitality77:
Jenže ve firefoxu se nezobrazují ani pozadi (gradienty) ani opacity ani animace prostě nic!
Opacity bez prefixu podporoval už Firefox 0.9.

odinstalovat a nainstalovat firefox + nějaké další pokusy
Doporučuji smazat profil Firefoxu, samotný Firefox odinstalovat nebo smazat a pak Firefox nainstalovat.

zkoušel jsem nainstalovat znovu javu
Java s tím nesouvisí. Podezření bych měl na nějaký obskurní doplněk Firefoxu.
overflow
Profil
U sebe v PC mám a zároveň i v pořadí ladím web pro nejnovější Firefox, Chrome, Opera, Safari a IE (kde si F12 přes webdeveloper přepínám verze jednotlivých prohlížečů - IE10/IE9/IE8/IE7 - pozor, nejsou to stoprocentní IEčka jako na Windows XP).

Na testování všech verzích prohlížeče pod různými OS velmi doporučuju geniální službu (https://www.browserstack.com/). Na 30 minut je zdarma, pokud ti to nestačí a nechce se ti platit, je potřeba se zaregistrovat pod jinou e-mailovou adresou.
Vitality77
Profil *
Díky za rady podívám se.
už jsem zkoušel browsershots.org. ve většině připadů vypadá stejně.. i když na menu je gradient 180 stupnu ale většinou není shora dolů ale zleva doprava :/ + v některých případech se stránka vůbec nezobrazí a je tam nějaké okno s hlášením. Myslím si, že by mohlo stačit když stránka bude fungovat v těch nejnovějších prohlížečích jako je Chrom, Firefox, IE možná opera. 90% lidi využívá právě tyhle prohlížeče nemám pravdu?
margin
Profil *
Vitality77:
na menu je gradient 180 stupnu ale většinou není shora dolů ale zleva doprava
Právě gradienty jsou dost zaprefixované a syntaxe gradientů se měnila, takže pro zápis gradientů funkční v maximu prohlížečů se používají různé generátory a preprocesory.
Vitality77
Profil *
margin:
nemohl bys prosím uvést nějaký? je to zdarma?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0