Autor Zpráva
ja99
Profil *
Ahoj, potřeboval bych vysvětlit jaký je rozdíl mezi Nastavením DNS tabulky přímo u registrátora domény nebo až na webhostu.

Taky by mě zajímalo proč nemůžu u registrátora domény nastavit jen A zaznam a musím tam dát přímo jmenné servery (ns1.webhost.cz ..). Když sem nastavil u domény jen A zaznam ktery vedl přímo k servru na kterem hostoju (privatní IP) tak po zadani URL do adresniho řádku URL nefungovala.. Jakmile sem smazal A zaznam a dal jmenne servery tak to pak šlo..

Díky
DJ Miky
Profil
Každá doména musí mít nastavené jmenné servery (NS záznamy), to je typicky to ns.example.com. Jmenné servery poté drží veškeré záznamy (tzn. A, AAAA, MX apod.) nastavené pro danou doménu a obsluhují požadavky. Je celkem jedno, jestli využiješ hostování DNS u registrátora domény nebo webhostingu. Každopádně nastavit je musíš tam, kam směrují NS záznamy dané domény.

Pokud využíváš služeb nějakého malého a levného webhostingu (obvykle one-man-show), může být vhodnější hostovat DNS záznamy u registrátora, protože jeho DNS servery by měly být spolehlivější a typicky mívají více serverů v geograficky oddělených lokalitách.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0