Autor Zpráva
Nějaká přezdívka
Profil *
Ahoj, za základ si převzala řešení

odsud. (Jen odkazuju, neb původní javascriptové řešení jsem zachovala.)

Modifikovala jsem si HTML do téhle podoby
    
<ul id="nejakeid">
<li><a href="#prvni" onclick="return zobraz('prvni'); ">seznam</a> 
  
   
<div id="prvni" class="polozka">
<a name="prvni"></a>
<ul">
<li><a href="">položka prvního seznamu</a></li>
<li><a href="">položka druhého seznamu</a></li>
<li><a href="">položka třetího seznamu</a></li> </ul> 
</div> 

</li>
             
    
<li><a href="#druha" onclick="return zobraz('druha'); ">druhý seznam</a>  
  
<div id="druha" class="polozka">
<a name="druha"></a>
<ul>
<li><a href="">položka</a></li>
<li><a href="">další položka</a></li>
<li><a href="">ještě jedna položka</a></li></ul>
</div> 

</li>
  
  
<li><a href="#treti" onclick="return zobraz('treti'); ">třetí seznam</a>
    
<div id="treti" class="polozka">
<a name="treti"></a> 
<ul">
<li><a href="">odkaz</a></li>
<li><a href="">opět nějaký odkaz</a></li>
<li><a href="">zase odkaz</a></li> </ul>
</div>

</li>

</ul>

Tzn. každá skrývaná položka zároveň po odkrytí zobrazí seznam s dalšími položkami, respektive odkazy (stále dovnitř webu, odkazy nemíří nikam ven). Potřebovala bych vždycky odkaz na stránku, na které se nalézám, zvýraznit, zaktivnit, odlišit barevně, snad se vyjadřuju srozumitelně. Jediné, čeho se mi povedlo dosáhnout je to, že se mi položky zároveň všechny odkryly a zároveň zaktivnily, uměl by mi někdo, prosím, poradit jak tam dostat pouze ten jeden jednotlivý konkrétní odkaz? Děkuji.
weroro
Profil
Nějaká přezdívka:
Ideálne je upraviť mierne tú funkciu zobraz(); a pridať do nej zmenu triedy vybraného elementu a v CSS definovať štýl k danej triede.

btw: Yuhů má v tej ukážke riadny preklep První poloľka Druhá poloľka Nadpis první poloľky

--------------
Ďakujem margin za ozrejmenie. Yuhů-ovi sa ospravelňujem.
margin
Profil *
weroro:
Yuhů má v tej ukážke riadny preklep
Yuhůovy ukázky postrádají meta tag charset, používá iso-8859-2, ale většina prohlížečů v našich zeměpisných končinách ve výchozím nastavení takovou stránku zobrazí jako windows-1250.
Problémy s češtinou » Chybné zobrazení ISO
Nějaká přezdívka
Profil *
Nějaká přezdívka, weroro:
Je mi jasné, že je tam potřeba vložit skrze ten script něco ve smyslu ".className = "aktivni" (a v css si třídu "aktivni" samozřejmě pak prostě dle potřeb obarvit/jinak zvýraznit), nicméně si nevím rady s tím, jak vyberu právě tu jednu jedinou aktivní položku. Dokázala jsem skrze getElementById maximálně vybrat všechny položky, které odkryje id třeba "prvni". Dát unikátní Id ještě každé položce li, respektive každému odkazu? Ale zas ten výběr položky musím na něco navázat, pokud to udělám na onclick, tak mi to udělá něco ve smyslu pseudotřídy a:active, nebo ne? Tzn. ten odkaz se aktivní udrží po dobu asi tak půl sekundy, na odkaz se klikne, on se sice zaktivní, ale klikla jsem na odkaz a jak se přejde na jinou stránku, odkaz už aktivní není. Zároveň odkrýt ty položky a zároveň je všechny zaktivnit funguje, protože se tam nekliká na odkaz, ale na záložku. Jde to vůbec tím pádem v js? Samozřejmě jsem googlila (jinak bych se neptala, tuším, že tohle se tu řeší přibližně tak obden) a právě dostupná řešení, co jsem našla, mi na tomhle zkrachovala...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0