Autor Zpráva
kuba123
Profil *
Zajímalo by mě co tohle forum používá za technologii, že když se připojím z anonymního proxy serveru, tak mi to znemožní přístup. Podobně třeba na googlu. Dá se z něčeho poznat, že uživatel používá proxy?
Joker
Profil
kuba123:
když se připojím z anonymního proxy serveru, tak mi to znemožní přístup
Z venku to asi opravdu vypadá, že fórum detekuje a blokuje připojení přes proxy server.
Ve skutečnosti je ale spíš většina veřejně známých proxy serverů na seznamu blokovaných IP, protože je v minulosti už někdo použil ke spamování nebo poškozování diskuse.

Myslím, že někteří diskutující sem chodí přes proxy a nikomu to nevadí, když se nesnaží tím maskovat nějakou škodlivou činnost.

Dá se z něčeho poznat, že uživatel používá proxy?
Proxy serverů je spousta druhů, takže záleží, jak je ten konkrétní proxy server důkladný.
Jinak v dosavadních případech, kdy tady na diskusi někdo škodil maskovaný za proxy, byla obvykle výhoda, že ti útočníci vesměs nevynikali schopnostmi, inteligencí ani mírou sebekontroly.
kuba123
Profil *
Používám proxy High +KA (označení podle hidemyass.com) a mělo vy to znamenat že je změněná IP i doménové jméno.


Značí to High Anonymity + Keep Alive header

"Level 16: High anonymity; remote host does not know your IP and has no direct proof of proxy usage (proxy-connection family header strings). If such hosts do not send additional header strings it may be considered as high-anonymous. If a high-anonymous proxy supports keep-alive you can consider it to be extremely-anonymous. However, such a host is highly possible to be a honey-pot."
Joker
Profil
kuba123:
mělo vy to znamenat že je změněná IP i doménové jméno
Jsou změněné na co? Na IP toho proxy serveru. A IP toho proxy serveru je v blokovaných, protože už někdo dřív přes ten stejný proxy server zkoušel spamovat nebo tak něco.
A protože jeden potížista je schopný vystřídat několik proxy serverů než pochopí, že to nemá smysl, nebo než se ho zbavíme jinými prostředky, bude nejspíš většina těch obecně známých proxy serverů (jako třeba zrovna hidemyass.com) mezi blokovanými.
kuba123
Profil *
OK, takže google ten bude asi mapovat všechny proxy servery tak u něj si asi neškrtnu vůbec jako ve vyhledávači.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0