Autor Zpráva
nabster1
Profil
Zdravím,
mám jeden problém se zobrazením webu v Opera mobile. Responsivní web jsem dělal poprvé, takže až budete koukat na kód, tak prosím berte ohled ;-). V hlavičce je nadeklarovaný viewport a link na CSS soubor pro responsivní design. Funguje téměř všude, jak ve Firebugu FF, Chrome, při zobrazení responsky, tak i na mobilech se standardními prohlížeči i Opeře mini, ale na Opeře mobile, se responska prostě nezobrazí. Neví někdo proč? Jako by deklaraci link na cs style k responsce ignoroval... Ještě mě napadla jedna věc, a to jestli náhodou opera mobile nezobrazuje jen weby, které mají přesměrování na mobilní verzi. Tzn., na druhou stránku pro mobilní přístroje, nebo je prostě někde chyba v kódu?
Prolezl jsem spoustu stránek, vyzkoušel různé způsoby zápisu, ale nic to nevyřešilo.
Web je: www.mistudio.cz
Moc díky za rady.

P.S.: Ani zde jsem nenašel žádné podobné téma, všechny, které tu jsou jsou defacto o tom a samém...
Chamurappi
Profil
Reaguji na nabstera1:
jestli náhodou opera mobile nezobrazuje jen weby, které mají přesměrování na mobilní verzi
Opera media queries vymyslela.

vyzkoušel různé způsoby zápisu, ale nic to nevyřešilo
Zkoušel jsi přesunout <meta name="viewport"> nad všechny skripty i komentáře?

Responsivní web jsem dělal poprvé, takže až budete koukat na kód, tak prosím berte ohled ;-)
To nevysvětluje, proč je i desktopová část nakódovaná poněkud divně. Proč připojuješ CSS do stránky skriptem? Lidi bez JS mají vidět nenastylovanou stránku? Proč používáš elementy, které Explorer 8 nativně nepodporuje? Lidé s ostatními prohlížeči z nich snad mají nějaký užitek vyvažující nedostatečnou podporu? Proč používáš <section> na něco, co není sekce, a <aside> na menu? On je nějaký bonus za nepoužívání <div>ů? Proč jsou ve stylech pro [if lte IE 9] věci jako -moz-linear-gradient? Pro koho je -ms-border-radius?

<meta name="robots" content="noindex, nofollow" />
Toto je záměr?
nabster1
Profil
Ten meta tag jsem zkušel přesunout nad všechno, ale nic to nezměnilo.

Co se týče toho ostatního... Řeknu to takhle. Jsme dva, co děláme web. Já dělám kodéřinu a grafiku, kámoš PHP. Takže spoustu věcí, které tam on udělá prostě nechápu. Prvky z HTML 5 jako je section, article, můžu používat jak chci a nemusím brát ohled na IE8, jelikož používám JS knihovnu HTML5shiv, která krásně všechno převede tak, aby to IE8 přečetla, takže to je v pohodě. ;-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na nabstera1:
Ten meta tag jsem zkušel přesunout nad všechno, ale nic to nezměnilo.
Je to zajímavá záhada, vážně netuším, co by mohlo být příčinou. Vyrob nějakou osekanou ukázku, odebírej postupně ty své podivnosti, zjednodušuj HTML i styly a v určitém okamžiku by ten responsivní styl měl naskočit — tím se dozvíš, čím to bylo.

Takže spoustu věcí, které tam on udělá prostě nechápu.
Do PHP zdrojů nevidím, upozorňoval jsem na ryze kodérské podivnosti.

nemusím brát ohled na IE8, jelikož používám JS knihovnu HTML5shiv
Ta ale nefunguje bez zapnutého JavaScriptu. Mimochodem, načítáš ji i v Exploreru 9.
Já se ptal, co z těch elementů uživatelé mají. K čemu tam jsou?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0