Autor Zpráva
8vm8
Profil
Ahoj, pokouším se vytvořit vlastní posuvník a teď jsem narazil na 2 problémy, se kterými si nevím rady. Odkaz na scrollbar je zde. Script je psaný pomocí jQuery. Jsou tam pro kontrolu vidět oba posuvníky. Jeden problém je ten, že pokud pohybuji svým vlastním posuvníkem (v pravo), tak nevím, jak zajistit aby se mi posouval i posuvník prohlížeče (opačně to funguje). Druhý problém je, že se posouvání začne po délším používání mého posuvníku sekat. Napadlo mě, že by to mohlo zůsobeno příliš velkým množstvím výpočtů neboť se výpočet pozice provede při každý změně pozice myši. Máte někdo nějaké nápady, jak to řešit?
Chamurappi
Profil
Reaguji na 8vma8:
Koukal jsem na to, ale ten tvůj skript mi připadal dost ošklivý a chaotický a choval se víc divně, než jsi popisoval. Teď už se chová méně divně, ale je navíc i minifikovaný.
V Exploreru 7 nevidím vůbec žádný posuvník (asi se nenastavuje vůbec overflow) a ve Firefoxu se stále trhá, když za něj tahám myší.

by to mohlo zůsobeno příliš velkým množstvím výpočtů
Spíš příliš velkým množstvím dotazování DOMu.
pcmanik
Profil
8vm8:
A na iPade sa posuvník ani nezobrazí. Scrollovať sa ale dá.
8vm8
Profil
Ten kód je celkem krkolomný, to je pravda.

Teď ho přepisuji. Zjednodušil jsem to, snížil počet DOMů a už se neseká. Jen musím dořešit funkčnost v některých prohlížečích.

Vím, že na dotykovým displeji to trošku hapruje nebo se ani nezobrazí. Ten přepsaný už na dotykovým displeji funguje správně.

Později sem přidám odkaz na upravený scrollbar.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0