Autor Zpráva
edy02
Profil
Zdravím, opět.

Když si vytváříte změnšeni obrázků, kvůli velikosti, tak to musíte vždycky dělat přes nějaký grafický editor? Nejde to udělat nějak automatický prohlížečem, že ho prostě zněkvalitní?
margin
Profil *
Obrázky není vždy[i][/i] nutné zmenšovat v grafickém editoru, ale je to výhodné, proto se obrázky v nějakém grafickém programu zmenšují.
Zmenšenina je datově méně objemná, proto se rychleji načte, to je hlavní důvod tvorby zmenšenin.
Každý prohlížeč používá pro zmenšení jiné algoritmy, obrázek vypadá různě. Kvalitní editory mají na výběr z několika algoritmů, které se hodí pro daný typ obrázku, jako fotka, kresba, pérovka...
Zmenšit rozměry obrázku na pozadí umí jen nové prohlížeče.
edy02
Profil
margin:
takže asi zůstanu při starém manuálním změnšování...

Šlo mi o to, aby si majitel mohl na web vkládat fotky sám, zároveň ale potřebuju aby fotky byly kvalitní a nemůžu po uživateli chtít aby si pamatoval, jaké rozměry má mít zmenšenina, nebo aby je vůbec dělal, příjde mi to z mé strany neprofesionální. Na druhou stranu bych se už o web vlastně nemusel starat a uživatel by se obsloužil sám.

Napadá vás, jak takovéto situace řešit?
ts_istudio
Profil
edy02:
Je naprosto běžné, že tam, kde se obrázky přes nějakou administraci někam nahrávají, řešíš i zmenšení. Někdy stačí vytvořit náhled 100x75 plus nechat originál v původní velikosti, někdy máš web propracovanější a děláš těch velikostí víc. Použij http://php.net/manual/en/function.imagecopyresampled.php

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0