Autor Zpráva
David1256
Profil
Dobrý den,

snažím se naučit se s Gitem. Mám nainstalovaný Git GUI, Git Bash a GitHub (Git for Windows) a GitShell. Abych se připojil k již existujícímu repositáři, tak jsem dostal jakýsi příkaz, který se má napsat do příkazového řádku Gitu git clone ssh://git....., poté mě to vyzve k zadání passphrase k mému klíči jenomže přes příkazový řádek ani není vidět, co člověk píše a ten passphrase je opravdu velký. Nejde se k tomu repositáři připojit nějak přes GUI?

Děkuji.
Amunak
Profil
Pokud používáš Github, vystačíš si s jejich aplikací - všechny běžné úkony jdou dělat přes GUI, a když je třeba, má to i powershell s GITem.
David1256
Profil
Já mám nainstalovaný GitHub a stejně nevím, jak se tam připojit k existujícímu repositáři. Už se mi tedy povedlo připojit se přes GIT Bash, ale i tak bych se rád uměl připojit i přes GUI. Jak to provedu? V GitHubu je jenom možnost "create new repository", ale připojit se k již vytvořenému nikde nevidím..
Amunak
Profil
David1256:
Myslím, že se to dělá tak, že na webu GitHubu dáš v repozitáři vpravo dole "Clone in Desktop", a to ti otevře to GitHub GUI, lokálně naklonuje repo, a pak už můžeš normálně zadávat commity a pushovat.

Tak koukám a jde to snad i přes to GUI přímo - přihlásíš se do svého účtu a pod github > účet se ti pak ukážou repoitáře, ke kterým máš přístup. Kliknutím na ikonku u nich je můžeš lokálně naklonovat.
aDAm
Profil
A nebo zkus použít tortoisegit: http://code.google.com/p/tortoisegit/ je to takové user interface nad gitem. Já jej používám a pohoda, aspoň si nemusím pamatovat příkazy do git bashe ;)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0