« 1 2 »
Autor Zpráva
Programxm
Profil
chtěl bych udělat hru nemyslím v FLASH ,JAVA (nemyslím javascript)atd..

Co zato dám ?
Momentálně nemůžu zaplatit penězi takže se dohodneme na jiném.

(ta hra bude v javascript, HTML, CSS nebo PHP)

Koho potřebuji ?
Pomocného programátora (programovat umím) a grafika(to hlavně).

Hra bude ve stylu 3D střílečky.

Maximálně s použitím html5 canvasu.

Napište prosím.
Anonymní
Profil *
Programxm:
(ta hra bude v javascript, HTML, CSS nebo PHP)
Špatně použitá spojka nebo, takhle jak jsi to napsal to vypadá jako by to mělo být pouze v tom jednom jazyku, což je blbost, myslím že by bylo jednodušší a lepší napsat "a"

(programovat umím)
A trošku rozšířit nemůžeš? Co umíš? C++,C#, VB,Ruby? Někdo bere i za programování že zvádne sesmolit html a css kód.

Hra bude ve stylu 3D střílečky.
Teda upřímně ne nenapadá jak by jsi něco takového chtěl udělat(s jazykama co jsi vypisoval), je pravda, že pomocí js a canvasu podobné srandičky jdou dělat, ale upřímně, jak to funguje(Viděl jsem wolfa 3D v js :D )

Nějak to prostě nechápu, je to snad i ve špatné sekci, prostě dám ti radu: Až budeš lidi o něco žádat prosím piš srozumitelně, několikrát si to po sobě přečti, protože ty po někom něco chceš, ne někdo po tobě, takže máš menší šanci na úspěch, když napíšeš takovou slátaninu, než když to bude mít pěknou formu(kór když se jedná o něco, za co dotyčnému nezaplatíš)

PS: Hodilo by se napsat něco o tobě, už jenom z důvodu, že pokud se rozhodnu a na tvůj nápad kejvnu, abych věděl s kým budu dělat(už jenom z důvodu že bych třeba nechtěl investovat svůj čas a energii do něčeho, co autor dělá jako "prázdninovou zábavu" a prostě pak to nedokončí)
weroro
Profil
Canvas vie vykreslovať iba 2D (avšak môžem sa mýliť) a písať v 2D engine 3D záležitosti je zbytočný nezmysel. To by som radšej použil ten Flash (má natívnu podporu 3D) alebo niečo iné ako napr. unity.
xROAL
Profil
weroro:
Canvas vie vykreslovať iba 2D
To je pravda, ale s pomocou matematiky aj to 2D môže na oko pripomínať 3D -> HTML5 Canvas 3D Cubes. Použiť však niečo takéto pre 3D strielačku, to mi príde ako moc tvrdý oriešok.
Programxm
Profil
Anonymní:
„(programovat umím)“
A trošku rozšířit nemůžeš? Co umíš? C++,C#, VB,Ruby? Někdo bere i za programování že zvádne sesmolit html a css kód.
Ruby ?
S tím naprogramuješ hodně málo ale jestli mi nechcete pomoct tak nepište.
Nechci poslouchat např. "to si myslíš že to zvládneš/to se ti nepovede nikdy atd."
Radek9
Profil
weroro:
WebGL nic? :-)

Programxm:
Pokud se pouštíš do programování 3D střílečky (evidetně v JS, tohle v PHP nenapíšeš), čekal bych, že aspoň napíšeš, že umíš JS. Že máš potřebné znalosti a zkušenosti s 3D. To, že umíš programovat, může znamenat i to, že sis v PHP sesmolil článkovač. Místo toho jen jako odpověď plácneš tvůj názor na Ruby a nějaké poučné kecy. Takže by bylo dobré se o tom trošku víc rozepsat. :-)

Jinak, mámmm pocit, že od tohohle je tu sekce Práce a zakázky.
Joker
Profil
Programxm:
jestli mi nechcete pomoct tak nepište.
Takže kdo sem vlastně má psát a o čem?

Jestli jenom sháníte lidi, dejte inzerát do Práce a zakázky a napište tam kontakt, kam mají zájemci psát. Viz pravidla

Radek9:
Jinak, mám pocit, že od tohohle je tu sekce Práce a zakázky.
Přesně tak. Ještě počkám, co k tomu řekne Programxm.
Anonymní
Profil *
Programxm:
Ruby ?
S tím naprogramuješ hodně málo ale jestli mi nechcete pomoct tak nepište.
S tim se teda docela slušně mýlíš, ale nebudu ti do toho kecat, očividně tomu fakt moc nerozumíš. Obecně platí pokud daný jazyk umíš fakt dobře napíšeš v něm prakticky cokoliv(je pravda, že opravdu něco nejde, nebo jde ale je to vzhledem k dostupným prostředkům nemožné), ale řekl bych, že právě nějaká klikací browser hra by v tom napsat šla.
Každopádně já se zeptal a čekal jsem asi slušnou odpověď(vzhledem k tomu, že ty po nás něco chceš) a ne arogantní domněnku. A nikdo ti tady přímo nenapsal, že to nezvládneš.
1Pupik1989
Profil
V canvasu 3D střílečka půjde. Bude ale vypadat hrozně. V opeře jsem nedokázal zobrazit víc jak 500 trianglů při 26fps, takže si asi dokážete představit jak by to vypadalo. Když už, tak WebGL, s tím je větší sranda.
programxm
Profil *
jsem tu po dlouhe dobe a rozhodl jsem se kdyz se vam to tak nelibi hra bude stylu RPG a prominte ze nepisu s hacky a carkama
blbne mi klavesnice


udělal jsem si v tom RPG prototyp a hodně jsem použil <iframe></iframe>
Vypadalo to takhle:
<iframe src=1.htm> //průběh hry
</iframe>
<iframe src=gui.htm name=gui> //tohle je takové INVENTORY
</iframe>
Fisir
Profil
Reaguji na programxma:
Tady nejde o typ hry, ale o tvé programátorské schopnosti a vhodnost programovacích jazyků, které jste si zvolil. A mám pocit, že by jste si asi měl něco nastudovat o tvorbě webových her.
Anonymní
Profil *
programxm:
Nevím jestli to co jsi předvedl se vůbec z nějaké části podobá online hře. Už jenom z důvodu, že iframe není zrovna nejlepší možná metoda jak "slepovat" obsah a v dnešní době jí potkávám málokdy. Uvědom si, že online hra je několik tisíců(možná desetitisíců, podle náročnosti) řádků kódu. Takže pokud nemáš žádné zkušenosti(zkušeností nemyslím, že umíš v PHP napsat hello world, to je prd zkušenost) s nějakým serverovým jazykem(PHP,C#,VB, Java..) tak na online hru zapomeň. Také si uvědom, že v dnešní době jsou desítky(možná stovky) online her a mít minimální šanci konkurovat vyžaduje nějaký nápad a dobré technické provedení, v neposlední řadě dobrou reklamu a tým lidí co by se ti o hru staralo 24/7.

Takže pokud si chceš v budoucnu(za pár let) vytvořit nějakou kvalitní online hru, doporučuji ti aby jsi se hned teď začal učit. v první řadě html, css, v další řadě nějaký serverový jazyk(vyber podle tvých sympatií, ale doporučím ti asi něco jiného než PHP*) a pokud chceš aby to vypadalo fakt dobře nauč se i něco z javascriptu.

*Ne z důvodu nějaké zaujatosti, ale prostě po chvilce učení nějaký jazyka si řekneš, proč bych sakra dělal browserovku, udělám raději plnohodnotnou hru na desktop(klasickej exe soubor)/tablet/smartphone a co já vím tak není pořádně technicky možné něco takového v tomto jazyce vytvořit(pokud je, prosím opravte mě a ukažte mi nějaký příklad dobře fungující desktopové aplikace napsanou čistě v PHP)
Amunak
Profil
Tak existují knihovny jako babylon.js, slyšel jsem o tom, že někdo naportoval celého Quakea do JS a WebGL, a funguje to dobře. Vytvořit komplexní 3D hru je tedy naprosto reálné. Mám ale trochu pochybnosti o schopnostech programxm.
Anonymní
Profil *
Amunak:
Já zase viděl WOLFA čistě v javascriptu, je pravda, že tam nebyli protivníci, ale to byla taková maličkost, fungovalo to a vypadalo to dost dobře, takže to možné samozřejmě je..
1Pupik1989
Profil
Prakticky wolfa udělali jako divy o šířce 1px a hráli si jen s background-position a pozicováním. Nevýhoda je, že takové pseudo 3d se nedá otáčet na ose Z. Asi jedině pro IE použít VML a zbytek SVG, Canvas a WebGL. Potom je ale vývoj na dlouho. Cross-browser 3D řeším snad už rok a rychlost pořád špatná.
Jan Rippl
Profil
Jak se říká... Když se chce, všechno jde. Já pro změnu viděl webový Viewer pro MMO Second Life. Ale osobně se domnívám, že webové hry jsou více či méně o ničem. Co se týká programovacích jazyků, nejde tak ani o programovací jazyk jako takový, ale o jeho běhové prostředí. Bude-li daná hra běžet formou scriptu, bude potřebovat ono běhové prostředí. Obávám se, že většina firem s podporou takových funkcí na svých serverech jistě nepočítá. Další technický zádrhel je, že u řady online her se většina dat nachází na klientských stanicích. Dost dobře si neumím představit datový tok u "něčeho", co by muselo obsahovat například soubory ve formátu Collada, kdy i pitomej batoh avatara má okolo 40MB. Jinou kapitolou jsou samozřejmě virtuální světy, kde se například meshe vykreslují na straně serveru. Ale když už je řeč o webových hrách, asi nejlepší řešení je Flash/XML popřípadě OpenGL.

Programxm:
Pokud uvažujete o profesionální tvorbě her, doporučuji nainstalovat 3D Max, Blender 3D, Wings 3D, nebo Mesh Lab. To vám poskytne potřebný náhled do této problematiky. pak můžete zkust studovat C a Python. Zkompilovat si první jednoduchou hru, napsat pro ni GUI, atd :)
1Pupik1989
Profil
C není potřeba C# nebo C++ postačí. U C by se z paměti zbláznil, nepotřebuje programovat chipy.
Anonymní
Profil *
1Pupik1989:
Řekl bych že C++ výjde nastejno jako C, je to mocný jazyk, pro začátečníka bohužel nevhodný, rozhodně se přikláním spíše k C#, Javě či Visual Basic(to je docela zajímavý jazyk a myslím, že pro začátečníka dobře pochopitelný). Někde jsem slyšel, že Python se učí ze všeho nejlépe, ale tak kdo ví..
1Pupik1989
Profil
C je nízkoúrovňový jazyk, kdežto C++ už je nástavba C. C++ je hlavně multiplatformní, C# nevim, nepoužívám ho.
programxm
Profil *
Anonymní:
Já programovat umím dost dobře html a css je pro mě jednoduché javascript mi trval 1-2 měsíce protože nejsem "maniak který čumí nonstop na notebook"(tímhle nikoho necituju) a php jsem se učil 3 měsíce před tím než jsem toto téma založil.


Jan Rippl:
Já tu hru udělám online možná pokud využiju NODE.JS pro multiplayer, jinak to udělám ke stažení se startovním souborem "START.HTML".


Taky jsem hodně použil javascript.
Hodilo se mi v něm hlavně: "document.getElementById().src nebo .innerHTML"


A nakonec pro Jana Ripla: "Ne nechci dělat profesionální hru"
Já chci udělat browser hru proto že navíc hodně mobilů mají taky browser.
Já mám Sony Ericsson J108i cedar a funguje to tam bezvadně.
Mým kamarádům se moje hra hodně líbila a protože mají všichni dotykové mobily tak jim to tam funguje taky.
Programxm
Profil
A tak tedy když si to takhle všechno myslíte tak mi někteří třeba pomozte udělám malý web třeba na netstránky nebo estránky.
No protože jak se říká: dva nebo více jsou lepší než jeden.
Anonymní
Profil *
programxm:
á programovat umím dost dobře html a css
Trošku přibrzdi, html a css není programování, nýbrž kódování. Tyhle dva jazyky mají s programováním společného jako kolo s letadlem.
Dost dobře?, no ty jsi vtipálek. Tak ted jsi dokázal že nemáš pořádně ani občanku :D Dostává mě naopak skromnost některých programátorů, kteří programují třeba 15 let a řeknou, že to stejně neumí, ty tohle děláš necelý půlrok a hned to umíš dost dobře..

1-2 měsíce protože nejsem "maniak který čumí nonstop na notebook"(tímhle nikoho necituju)
A co umíš? Vypsat window.alert? 2 měsíce je málo i na html a css, natož na js.

a php jsem se učil 3 měsíce před tím než jsem toto téma založil.
Ajajaj další expert který si myslí, když umí vypsat hello world, uložit základní věc do databáze, že je hned expert. Tak to není.

Já tu hru udělám online možná pokud využiju NODE.JS pro multiplayer, jinak to udělám ke stažení se startovním souborem "START.HTML".
Mícháš jablka s hruškami . Nejprve tu něco říkáš o PHP, pak najednou o NODE.JS, víš vůbec co to je? Node.js je zajímavá technologie, bohužel ne příliš rozšířená(nedostatek návodů), ke všemu pokud neděláš v linuxech tak to nebude taková sranda. Na druhou stranu je totálně iracionální dělat zároveň v PHP a node(myslím, že to téměř vůbec nejde, za předpokladu že nemáš více serverů).
START.HTML - Online hra je od slova online, takže za předpokladu že si to každý stáhne na počítač a bude hrát sám za sebe tak to pak není online.

Taky jsem hodně použil javascript.
javascript(za předpokladu že to není node) se v online hrách využívá spíše na přívětivé prostředí, ale musí se brát v potaz, že kdokoliv ho může mít vypnutý a svěřovat funkčnost a nefukčnost hry do js je šílené.

Ne nechci dělat profesionální hru
A co chceš dělat? Máš 3 možnosti:
1) online hru děláš aby ses něco přiučil, ale nemyslíš to vážně, pořádně to nedáš ani na internet atd - tohle ti schvaluji na tom se skvěle učí
2) snažíš se vytvořit fakt něco co by ti mohlo v budoucnu vydělávat, v tomhle případě musíš investovat čas, úsilí, nervy atd..
3) snažíš se vytvořit hru, aby jí fakt lidi hráli, ale prostě je ti jedno jakýma prostředkama to uděláš, takže ti je jedno, že to bude totální prasárna, v tomhle případě je to úplná ztráta drahocenného času

Programxm:
mi někteří třeba pomozte
Klidně ti pomůžu, bezplatně, ale musím mít jistotu že moje úsilí k něčemu bude. Takže mi sem kdyžtak hoď email a třeba se ti ozvu pokud budu mít náladu :)

Nějak to shrnu: Očividně vůbec nevíš o čem mluvíš. Výhodou jest, že pořádně žádný jazyk neumíš, takže máš volnou ruku. Úplně bych se vykašlal na PHP a zkusil bych se fakt naučit zmiňovaný node.js(pořád se ale držím toho, že nějaká Java,C#,C++,Python, Ruby ti dá mnohem více). Za nějaký rok usilovného učení začni uvažovat o nějaké "jednodušší" hře. Kódování se ani tak učit nemusíš, protože myslím, pokud budeš schopný programátor, tak ti na to hodně kodérů(ať už amaterských, či poloprofesionálních kývne jen proto, že online hra je zajímavý projekt a vzhledem k tomu, že je tady mnoho nezletilých schopných kodéru, tak myslím, že prostě někoho najdeš)
weroro
Profil
Anonymní:
javascript(za předpokladu že to není node) se v online hrách využívá spíše na přívětivé prostředí, ale musí se brát v potaz, že kdokoliv ho může mít vypnutý a svěřovat funkčnost a nefukčnost hry do js je šílené.
V tomto prípade je tento argument nesprávne použitý. Pokiaľ má byť hra moderná a dobre hrateľná, nestačí aby bola funkčná aj bez JS, pretože už nebude moderná a dobre hrateľná a to odradí hráča skôr ako upozornenie, že musí mať zapnuté JS, alebo inú technológiu.
Anonymní
Profil *
weroro:
Moc jsem nepochopil co jsi chtěl sdělit, ale to bude asi moje slabost.. Já to spíše myslel tím, že někteří jsou schopní namlátit do javascriptu věci, který jsou potřeba řešit na serveru(různé ověřování atd..). A tak či tak ta hra by měla být hratelná i bez toho, javascript jako nějaký "kosmetický" doplněk je fajn, ale zase znevýhodnovat lidi co javascript mají z nějakého důvodu vypnutý mě příjde trošku blbý, to je stejné jako bych něco neoptimalizoval na starší verze IE.

už nebude moderná a dobre hrateľná a to odradí hráča skôr
A proč jako? Ty nebudeš hrát skvělou hru jen proto, že není moderní? Docela škoda nemyslíš? Stejně tak s hratelností, pokud ta hra bude špička, tak i horší ovládání nějak přetrpím. Hodně záleží na obsahu, pokud vymyslíš fakt něco dobrého je jedno jestli to bude takové nebo makové, ale pokud vymyslíš něco fakt blbého a použiješ úplně nejmodernější technologie tak je to stejně fuk. Uznávám že jsou i lidi kteří prostě slintají nad výbornou grafikou, dobrýma technologiemi ale zase těch tolik není.
Amunak
Profil
Anonymní:
Pokud zůstaneme u původního nápadu - 3D hry hrané v prohlížeči - pak se bez závislosti na nějaké technologii jako je JS nebo Flash neobejdeš. Samozřejmě pokud by mělo jít o textovku, kde se max. přes JS zobrazují nějaká počítadla, pak by to na tom závislé být nemělo.
Anonymní
Profil *
Amunak:
Jasný to je jasný. Já spíše mluvil o něčem jako jsou divoké kmeny atd.. Ale teď jsem si toho taky všiml, že autor hned na začátku píše že chce 3D střílečku, v tom případě se omlouvám za mystifikaci. Tak či tak autor psal, že chce vytvořit hru ve flashi a JAVĚ, paradoxně slovo Flash a Java tady padlo minimálně. I poslední příspěvek od Programxm spíše vypadal, že chce vytvořit nějakou klikačku než flashovku. Takže držím se mého názoru, autor topicu očividně ani z 1% neví o čem mluví..
han5vk
Profil
Anonymní:
Tak či tak autor psal, že chce vytvořit hru ve flashi

Programxm:
nemyslím v FLASH ,JAVA
(ta hra bude v javascript, HTML, CSS nebo PHP)

Autor zrejme teda ten flash nechcel.

Každopádne nevyzerá, žeby mal dosť schopností to urobiť, a celkovo podľa môjho názoru 3D strieľačky nepatria do browsera, ale klasicky na disk. Tam sa potom s tým dá robiť všetko, ak sa vie. V prehliadači som hral maximálne tak nejaké MMORPG, 2D, aj to vo flashi.
Anonymní
Profil *
han5vk:
Autor zrejme teda ten flash nechcel.
Jsem dneska nějaký mimo:) takže se omlouvám po druhé za mystifikaci :D jsem holt zmatkař. Jinak s tebou naprosto souhlasím, flashovku si občas také z nudy zahraju(třeba když čekám na úřadě a není tam fakt nic dělat), ale většinou ocením 2D flashovku, tak či tak jsem zatím skeptický vůči 3D hrám v javascriptu, protože jsem pořádně hratelnou ještě nikdy neviděl(ano viděl jsem wolfa, ale to byla spíše recese). Já snad nikdy ještě zatím neviděl hru čistě v javascriptu, ale věřím tomu, že 2D hru lze vytvořit parádně. Zatím to ale není tak rozšířené jako klasická flashovka

Takže nevím, u mě si autor důvěryhodnost podlomil tím, že psal že něco umí dost dobře, většinou lidi kteří se takhle chlubí nakonec neumí nic. Ale to jsou moje domněnky.
1Pupik1989
Profil
Ukázal bych nějakou demonstraci, ale nemám toho moc hotového. Nicméně pro ukázku 3D ve WebGL mrkněte na webgl.com. Je tam toho až až. Navíc je to dostatečně rychlé díky shaderům (GLSL). Nevím jak to má flash, ale mám takového tucha, že ten pracuje s GPU mnohem hůře.
Amunak
Profil
Tohle je ten Quake ve webgl, o němž jsem mluvil. Je tam implementováno jen to 3D, pohyb, ale to ostatní už jsou jen "drobnosti", ve srovnání s vykreslením toho 3D prostředí. Jinak flash je podle mě na 3D naprosto nevhodný. Nemá snad žádnou HW akceleraci a i 2D v něm podle mých zkušeností funguje dost mizerně. Tedy ne, že bych v tom někdy něco vytvořil, ale flashovek jsem na to hrál dost.

Anonymní:
Jasný to je jasný. Já spíše mluvil o něčem jako jsou divoké kmeny atd.. Ale teď jsem si toho taky všiml, že autor hned na začátku píše že chce 3D střílečku, v tom případě se omlouvám za mystifikaci. Tak či tak autor psal, že chce vytvořit hru ve flashi a JAVĚ, paradoxně slovo Flash a Java tady padlo minimálně.
Ano. Já se domnívám, že OP hlavně ani neví co chce, ani moc neví, o čem mluví.
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0