Autor Zpráva
pharaon.jh
Profil
hledám nějaký kod na vytvoření mobilní verze vebu, vím že si musím vytvořit další stránku ale nevim jak to mám udělat co tam všechno patří do tý verze, pokud víte co tak dejte vědět díky.
Radek9
Profil
pharaon.jh:
vím že si musím vytvořit další stránku
Nemusíš, vygoogli se „responsive design“.
pharaon.jh
Profil
ale když dám vyhledat tak nevim co mám dát, zkouším to na tabletu a je tam normální verze, a když tam zaškrtnu verze pro pc v tabletu tak je to stejný
Chamurappi
Profil
Reaguji na pharaona.jh:
Googlovat nemusíš, odpověď je tak triválně jednoduchá, že může být celá zmíněna i tady…
Do hlavičky přidej:
<meta name="viewport" content="width=device-width">
A do stylopisu pak:
@media screen and (max-width: 480px)
{
  /* sem dáš styly použité pro mobil */
}
pharaon.jh
Profil
no to bude problém co mam dávat do css co si vymyslím, vůbec se ve stylech moc nevyznám, nebo pokud to je stejný jako u normální verze to menu do css, tak to akorát zkopíruju a trochu poupravím
Chamurappi
Profil
Reaguji na pharaon.jha:
tak to akorát zkopíruju
Nic kopírovat nebudeš, dáš tam jen styly, kterými se má mobilní zobrazení odlišovat od desktopového.
Milkys
Profil
pharaon.jh:
Dělání webu není jen o kopírování. Zkusím poslat pár tipů na responsive design, které by měli pomoci. Je to jednoduché jak facka - i já jsem to pochopil :).

Zkus hledat Skeleton nebo J960.

Oba jsem vyzkoušel a úspěšně použil a to se neřadím k profi webmasterům. Dělám weby ve "chvilkách" volna nebo po nocích :), protože mě to baví.
pharaon.jh
Profil
tak v tomhle se nevyznám skeleton tam nejsou ani žádný kody který bych mohl zkopírovat, a to druhý mi nic nenašlo
Actimel
Profil
co takhle se doučit CSS a pak si něco málo alepsoň přečíst o responsivním designu? kopírováním daleko nedojdeš a jestli ano, bude to extrémní slátanina ;)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0