« 1 2 »
Autor Zpráva
MilanKubíkcz
Profil *
Dobrý den,
naletěl jsem podvodníkovi. Poslal jsem mu několikatisícový obnos předem na účet, který neexistuje. Již vše bylo předáno policii, ale obávám se, že ta nic nezmůže. Podvodník má emailovou adresu, kterou stále využívá, dokonce se mi s ním podařilo navázat opět kontakt, a proto se chci zeptat, zda-li je zde někdo, kdo má chuť a nápad, jak na něho vyzrát.

Je jasné, že nejspíš využívá veřejnou síť, falešný prohlížeč, apod. Ale i tak lze získat mnoho informací, ať už přes nějaký programovací jazyk nebo to zkusit na něho vyzrát jinak. Nemohu sice nabídnout finance, ale pokud by se nám to podařilo a alespoň bychom pomohli policii ČR v dopadení, určitě nabízím procenta ze zachráněné částky. Jedná se o několik tisíc kč.

Osobně jsem se s obnosem rozloučil, ale stále mám zapálení a chuť na něho vyzrát. Komunikuji s ním ohledně dalšího prodeje telefonu, mohli bychom připravit stránku s obrázkem toho telefonu, kde pří přístupu uložíme jeho informace, potom osobní schůzky, apod.

Určitě zde je i mnoho dalších, šikovných lidí, kteří by znali další možnosti a řešení.

Pokud byste někdo měl zájem a zapálení se tomu věnovat se mnou a řešit to, napište mi na null.while@gmail.com
jenikkozak
Profil
MilanKubíkcz:
Poslal jsem mu několikatisícový obnos předem na účet, který neexistuje.
Pokud ten účet neexistuje, tak se ti peníze vrátí.

Tohle vlákno má být inzerát?
Anonymní
Profil *
Upřímně, pokud je dotyčný chytrý tak ho nechytíš i kdyby jsi se snažil, pokud je to nějakej hňup tak dřív nebo později udělá chybu a policie ČR ho chytí(za předpokladu že čin bude opakovat což asi bude). Každopádně je to částečně Vaše chyba, nakupovat by se fakt mělo jen u vyzkoušených prodejců(to je takové chci ušetřit pár stovek a nakonec na tom prodělám tisíce), ale to je jedno.

Teoreticky "nachytat" by se šel, ale za předpokladu že i ty sám by jsi porušil zákon(můžeš dotyčnému zkusit poslat nějakého keyloggera, kterým by jsi pak mohl monitorovat aktivitu, při troše štěstí by se přihlásil i na facebook a zjistil by jsi jeho "pravý" email, ale tohle by fakt vyžadovalo dobré programátorské schopnosti - aby keylogger nechytil první antivir a ovládat nějaké sociální inženýrství - aby jsi dotyčného donutil si to nainstalovat), ale i kdyby si ho takhle nachytal tak stejně to nemůžeš použít jako důkaz a maximálně co bys mohl by za ním přiject a dát mu prostě do huby a peníze z něho jak se říká "vymlátit". Z čeho by jsi měl oplétačky ty. Takže tento způsob není nejlepší.

Lidi a nezapomínejte že nežijete v akčním filmu, pátrání nechte na Policii ČR, už hodně podobných podvodníků vypátrala hodně.
MilanKubíkcz
Profil *
jenikkozak:
Nevěděl jsem kam ho vložit, pokud je to špatně, omlouvám se.

Anonymní:
Ne, není to z části moje chyba. Je to moje chyba na 100% a také si za ní přišel trest v podobě toho, že jsem o peníze nejspíš přišel. Každopádně zkušenost pro mě, případně pro další generace a přátelé.

Nesnažím se být jak v akčním filmu, ale existuje mnoho způsobů, jak monitorovat kde a jak se přihlašuje. Není těžké zjistit, odkud a jak se přihlašuje, ne? Napadlo mě mu také poslat peníze, přeci musí ke svému účtu nějak přistupovat a kontrolovat ho, vybírat, apod.

Každopádně jsem volal policii ČR a tu moc nezajímá, že v tom jede dalších x lidí. Na rovinu mi řekl, že je budu zajímat já, na ostatní není čas.
shaggy
Profil
MilanKubíkcz:
jenikkozak ti napísal, že ak si to poslal na neexistujúci účet, tak sa ti peniaze vrátia. Tak ako je to naozaj? Lebo teraz sa mi tvoj príbeh zdá trochu vymyslený. Ani si nenapísal, o aký podvod išlo - neverím, že by v tomto prípade polícia nevedela pomôcť.
Anonymní
Profil *
MilanKubíkcz:
mnoho způsobů, jak monitorovat kde a jak se přihlašuje. Není těžké zjistit, odkud a jak se přihlašuje, ne?
Těžké to rozhodně zjistit není(za předpokladu že nepoužívá proxy atd..), každopádně Vy máte 2 možnosti.
1. a málo pravděpodobná možná i nemožná je, že se prostě nabouráte do databáze daného emailu a prostě seženete si log přihlášení a vytáhnete z něho danou IP adresu a pak podle ní najdete poskytovatele stejně tak se dostanete do databáze poskytovatele a zjistíte jaké konkrétní osobě je tato IP přidělena. Ale právě tohle může být kámen neúspěchu, protože existují dynamické IP, proxy servery atd atd.. Stejně tak je možnost dostat se do databáze klientů dané banky(kterou získáte pomocí kódu banky - číslo konta máte) a prostě si daného člověka dohledáte. Ale upřímně tato možnost je prakticky nedosažitelná a pokud by jste to zvádl, tak by vám už těch pár tisíc bylo jedno protože byste měl nabídky na práci v oblasti bezpečnosti v nějakých velkých firmách, kde by vás velmi dobře finančně zajistili, nebo při smůle by vás zavřeli.
2. Kontaktujete policii ČR ta si může tento log vyžádat, stejně tak podle čísla účtu lze policie může vystopovat i daného člověka.

Takže prostě já nevidím jinou možnost než vytočit 158 a popsat problém, pokud budete mít štěstí pachatel se najde, co se týče peněz pochybuji, že se vám už vrátí.
...
Profil *
Nechápu co tady řešíte. Požádejte banku příjemce o storno platby jako u omylem zaslaných peněz na špatný účet a banka Vám je vrátí.

Podrobně na http://www.penize.cz/bezne-ucty/18312-poslali-jste-penize-na-chybny-ucet-co-ted
MilanKubikcz
Profil *
shaggy:
Omlouvám se, ale na podobně stupidní odpovědi nebudu reagovat. Já totiž nemám přes den nic jiného na práci, než si vymýšlet, že mě někdo připravil o peníze a hledat fiktivní pomoc na diskusi...

Anonymní:
1. krok není reálný...
2. krok už jsem samozřejmě provedl. Nicméně policie k tomu zaujala vcelku laxní postoj.

...:
To bohužel nejde. Mluvil jsem o tom se svým bankovním poradcem a v případě, že jste to u Policie ČR nahlásil a případně podal trestní oznámení, není možné to takto provést, protože by se jednalo o další podvod. Další věcí je, že i kdybych nic nepodal, je dost pravděpodobné, že podvodník peníze už vybral a použil. To znamená, že by jeho banka neměla z čeho odečíst peníze a muselo by se to řešit soudně.

shaggy:
Ano, to mi sice napsal. Ale kdyby to byl fiktivní účet, tak je to podvodníkovi vcelku jedno, mě se požadavek ani neautorizuje, ani nezaúčtuje a o peníze bych logicky nepřišel. Přijde mi, že vůbec nepřemýšlíte.

K čemu by bylo podvádět dané osobě a krást, když nemá žádný účet.
Proč bych si stěžoval, kdybych věděl, že je účet fiktivní a tudíž transakce neproběhla?
Proč bych v 2. případě kontaktoval tuto komunitu a policii ČR?

V dnešní době lze kdejakému člověku z nižší sociální vrstvy nebo uživateli drog nabídnout menší finanční obnos za založení účtu. Takže může být účet napsán na někoho jiného a on ho jen pomocí karty a výběrů ovládá.
jenikkozak
Profil
MilanKubikcz:
Přijde mi, že vůbec nepřemýšlíte.
Napsal jsi, že jsi peníze poslal na neexistující účet. To znamená, že se ti automaticky vrátí.

Pokud hledáš někoho, kdo půjde dotyčnému nabančit, jsi na špatné diskusi.

Jestli chceš dotyčného vysledovat prostřednictvím internetu, zřejmě se ti to nepovede bez porušování zákonů, což se ti může vymstít. A k tomu ti zřejmě nebudou stačit běžné znalosti zdejších webdesignérů… jsi na špatné diskusi.

Pokud došlo k podvodu prostřednictvím inzerátu zde na diskusi, můžeme na dotyčného nějak upozornit, aby mu nenaletěli ostatní, ale měl jsi o to požádat.
Jestli šlo o poslání platby za nákup v e-shopu, můžeš se obrátit na některá ze sdružení, která se zabývají ochranou spotřebitelů. My ti s tím těžko pomůžeme.
Joker
Profil
MilanKubikcz:
Proč bych si stěžoval, kdybych věděl, že je účet fiktivní a tudíž transakce neproběhla?
Proč bych v 2. případě kontaktoval tuto komunitu a policii ČR?

To nevím.
Proč nám píšete: „Poslal jsem mu několikatisícový obnos předem na účet, který neexistuje.“, když to není pravda?
Křišťálová koule stále nefunguje, takže vycházíme z toho, co napíšete.

A mezi „Poslal jsem peníze na neexistující účet“, „Poslal jsem peníze na špatný účet“ a „Poslal jsem peníze tam kam jsem chtěl, ale nedostal jsem za ně co bylo slíbeno“ je podstatný rozdíl.

V dnešní době lze kdejakému člověku z nižší sociální vrstvy nebo uživateli drog nabídnout menší finanční obnos za založení účtu. Takže může být účet napsán na někoho jiného a on ho jen pomocí karty a výběrů ovládá.
To je sice možné, ale pořád by bylo nejjednodušší začít u majitele účtu. Třeba nebude natolik opatrný, aby nešlo něco vysledovat.

Osobně jsem se s obnosem rozloučil, ale stále mám zapálení a chuť na něho vyzrát. Komunikuji s ním ohledně dalšího prodeje telefonu, mohli bychom připravit stránku s obrázkem toho telefonu, kde pří přístupu uložíme jeho informace, potom osobní schůzky, apod.
V každém případě je Policie ČR organizace, která má daleko širší možnosti, než kdokoliv z nás.
Udělat nějaký šmírovací obrázek by nebylo těžké, ale z toho se asi moc nezjistí.
Mít možnost se dostat do toho e-mailu, což by policie dost možná mohla, to by asi bylo zajímavější.

Nicméně policie k tomu zaujala vcelku laxní postoj.
Njn.
Nakolik vím, zabírají dvě věci: Známosti a otravování. První asi netřeba vysvětlovat a ohledně druhého jsem názoru (a není to čistě jen domněnka), že státní instituce prostě vyhoví tomu, kdo si dost hlasitě stěžuje.
shaggy
Profil
MilanKubikcz:
Omlouvám se, ale na podobně stupidní odpovědi nebudu reagovat. Já totiž nemám přes den nic jiného na práci, než si vymýšlet, že mě někdo připravil o peníze a hledat fiktivní pomoc na diskusi.
Tak prečo si vymýšľaš a píšeš sem niečo, čo nie je pravda?

Ano, to mi sice napsal. Ale kdyby to byl fiktivní účet, tak je to podvodníkovi vcelku jedno, mě se požadavek ani neautorizuje, ani nezaúčtuje a o peníze bych logicky nepřišel. Přijde mi, že vůbec nepřemýšlíte.
Prestaň ma urážať! Ja, narozdiel od teba, premýšľam až moc (čo dokazuje aj to, že neposielam peniaze podvodníkom).
Napísal si, že si poslal peniaze na neexistujúci účet - buď si si to celé vymyslel, alebo niečo pred nami tajíš. V každom prípade si vo svojich príspevkoch protirečíš a jediné vysvetlenie (ktoré mi napadá) je, že sa snažíš niekoho špehovať a k tomu si si vymyslel tento príbeh.
margin
Profil *
MilanKubikcz:
Přijde mi, že vůbec nepřemýšlíte.
Přemýšlet můžeme jen nad informacemi, které sem napíšeš. Mi připadá, že nepřemýšlíš ty.

Nicméně policie k tomu zaujala vcelku laxní postoj.
Pokud jsi je krmil informacemi, jako nás tady, tak se nedivím.

Mluvil jsem o tom se svým bankovním poradcem a v případě, že jste to u Policie ČR nahlásil a případně podal trestní oznámení, není možné to takto provést, protože by se jednalo o další podvod.
Pokud je mi známo, tak podvod je podvod a nezáleží na tom, zda jsi předtím podal trestní oznámení.


Jak to souvisí s webdesignem? Nemělo by tohle vlákno skončit U ledu, nebo v /dev/null
Joker
Profil
margin:
Jak to souvisí s webdesignem? Nemělo by tohle vlákno skončit U ledu, nebo v /dev/null
V tom dotazu je taky žádost, jestli by mu někdo nepomohl vytvořit stránku pro získání informací o podvodníkovi.
MilanKubikcz
Profil *
shaggy:
az ted jsem si skutecne vsiml, ze jsem napsal na ucet ktery neexistuje. Ucet existuje, napsal jsem to spatne. Omlouvam se, ze jsem se nepodival drive a osocoval jsem nespravne. Jsem z toho jeste rozhozeny.

Kazdopadne opravdubse nejedna o lzi a nechci nikoho
sledovat. Spis jsem se chtwl poradit a zkusit najit nwkoho kdo by mel zajem nejakym zpusobem pomoci za nejakou provizi.
Anonymní
Profil *
Z tohohle nevede štastná cesta, řekl bych že pár lidí tady by byli schopní nějaký spyware vytvořit, každopádně za takovéhle věci se platí a to tak, že docela dost. Takže ve výsledku by tě to stálo víc než koupit zboží znovu, nehledě na tom, že by jsi mohl mít problémy s policií.

Ale ono je to takhle, i kdyby dotyčného policie chytla tak si na něm stejně nic nevemeš, protože určitě dávno přepíše svůj majetek na manželku a změní trvalé bydliště na úřad takže nějaká exekuce bude stejně zbytečná, ale spíše tady jde o tu spravedlnost, po které určitě toužíš :)
MilanKubíkcz
Profil *
Anonymní:
No jasně. Na peníze víceméně kašlu. Je to moje chyba, zaplatil jsem za ní. Jen chci, aby sem udělal maximum proto, aby se to neopakovalo i dalším.
Anonymní
Profil *
Upřímně tohle je zbytečný postoj. Tak se tohodle podaří dopadnout? No a co myslíte že dál bude? Že takovýhle typ podvodu zmizí? Ne, já o takovýhle podvodech slýchávám docela často a budou+ tady do doby, dokud za podobné věci nebudou řezat ruce(což asi nebude), nebo prostě lidi nebudou chtít ušetřit za každou cenu(což asi taky nebude). Je to stejné jako se závadnýma potravinami, není divu že jich je tady tolik, protože když na nějakej shit nalepíš akce sleva 90% tak se prostě lidi do toho obchodu přihrnou a prostě koupěj to i kdyby věděli že se potom můžou otrávit.

Každopádně myslím, že Vy jste se dostatečně poučil. Stejnak mohu se zeptat co konkrétního jste kupoval a za jakou cenu?
Joker
Profil
Anonymní:
Upřímně tohle je zbytečný postoj. Tak se tohodle podaří dopadnout? No a co myslíte že dál bude? Že takovýhle typ podvodu zmizí?
S tímhle uvažováním nesouhlasím. Jak se říká, „k vítězství zla stačí, aby dobří lidé nedělali nic“ (nebo ještě hůř se na zlu podíleli s tím, že „kdybych to neudělal já, stejně by si na to našli někoho jiného“).

Když ten podvodník bude chycen a potrestán, minimálně nepodvede další lidi.
Tady jde spíš o to, jestli je nějaká dostupná možnost podvodníka odhalit. Pro nás asi není.
MilanKubíkcz
Profil *
Anonymní:
Mobilní telefon iPhone.
Jenicek
Profil
už včera jsem toto téma pročítal ale dnes už mi to nedá nenapsat...
už od prvního přízpěvku se mi zdá, že autor chce pouze někoho hecknout
a vůbec nejde o telefon nebo něco podobného - jak už tu jiní psali
problém šel vyřešit velice snadno a ať už přes policii nebo přes banku

toto je pouze téma "jak někomu uškodit" jak získat něčí hesla ... chci být hecker a neumím to
každý normální člověk by takovým lidem nic nenapsal, nakonec to dopadne tak, že to rozešle hromadně mailem
Anonymní
Profil *
MilanKubíkcz:
Mobilní telefon iPhone.
A vsadím se, že cena byla podezřele nižší než je standart. Z toho téměř vždy kouká průser - nedivím se kdyby to prodával třeba tvůj známý, že mu dotyčný mobil nevyhovuje, nebo je "zastaralý"(což je u iphonů častý problém, když každý rok vychází nová generace), ale pokud je to někde na internetu a dotyčný požaduje platbu předem rozhodně se jedná o něco nekalého(protože kdyby to fakt chtěl prodat je schopný akceptovat jiný způsob platby)

Jenicek:
Neřekl bych, že si to dotyčný vymyslel. Tyto věci se stávají poměrně často, stačí koukat na televizní noviny a jak často tam o takovýhle podvodních je, kteří si nechají zaplatit a nic z toho. Co se týče hackování(upřímně já bych to správně nazýval cra ckování což v tomto případě je spíš než hack) myslím že v dnešní době je na internetu spousta článků(hodně jich je i česky a slovensky) která radí jak začít s nějakým cra ckováním a bohužel pro všechny, se softwarem co na internetu je už může crac kovat fakt kdokoliv(počínaje prolamování wifi končeje hledání slabých míst na webových stránkách, či třeba zadních vrátek v OS) - samozřejmě je nutnost se s danými programy naučit pracovat, což může chvíli trvat.
MilanKubíkcz
Profil *
Jenicek:
Opravdu nevím jak vám argumentovat? Mohu zaslat fakturu, komunikaci mezi mnou a tímto podvodníkem. Oboje obsahuje moje citlivé data, každopádně vy mi stejně s problémem nepomůžete, a proto je to zbytečné cokoliv vám posílat a dokazovat vám to, že to co zde píšu je pravda.

Do této doby se mi ozval jeden uživatel, kterému jsem zaslal vše co mám, od komunikace, faktury i údajů z inzertního systému bazos.cz.

Myslím, že není problém zde uvést společnosti, které do tohoto problému jsou zapojeny, jsou v něm nevině a je pošlapávána jejich pověst:

telemak group s.r.o (www.telemak.cz)
NejMobily.cz (www.nejmobily.cz)

Tyto společnosti jsou zapojeny také, jejich jménem byla podána trestná oznámení.

Jenicek:
Jinak, co se týče toho, že chci někoho hecknout. Nechci. Dokonce jsem ani nečekal, že mi někdo vytvoří nějaký sw, který si stáhne podvodník a bude v jeho pc dělat neplechu. Spíše jsem přemýšlel o takových věcech, jaké podporují PHP, javascript, apod. Sledovat místa a lokalizace, PHP, apod.
Jenicek
Profil
jo jo stávají moc dobře to vím ... ale dobře vím že takové lidi policie najde docela srandou
také i zde chybí pár skutečností, které jen nahrávají k tomu si myslet, že jde o lži :)
nechci nikoho obviňovat... jednoznačně můj názor je neměnný
MilanKubíkcz
Profil *
Jenicek:
Jaké skutečnosti zde chybí? Rád je uvedu.


Zkusím to napsat podrobněji, chronologicky, jak jsem postupoval:

1. 18.7. cca 17:00 - zhlédl jsem topovaný inzerát na serveru bazos.cz na mobilní telefon z výprodeje Apple Iphone 4, 8GB
2. 18.7. cca 19:00 - jsem odepsal pomocí webového formuláře na stránkách bazos.cz na tento email
3. 18.7. cca 19-19:30 - komunikace o záruce, barvě, doručení a fakturaci mezi mnou a emailem telemak@email.cz
4. 18.7. cca 19:45 - vystavení faktury za společnost TeleMak Group na částku 5060 Kč
5. 18.7. cca 19:54 - faktura proplacena
6. 19.7. - proběhla transakce z mého účtu u Komerční banky do účtu na GE Money bank
7. 19.7. - emailová zpráva o stavu objednávky, bez odpovědi
8. 20.7. - všiml jsem si podvodného emailu, psaní bez oslovení, apod., volám na společnost TeleMak Group, která o ničem neví a ihned posílá tech. podporu na policii oznámit a podat tr. oznámení, protože jsem byl již několikátý, kdo jim takto volá. Za několik hodin mám telefon od Pražské policie
8. 20.7. - volám Policii ČR, obvod Svitavy, na infolinku Komerční banky, na infolinku GE Money Bank, svému bankovnímu poradci,
9. 20.7. - zakládám falešný email na seznam.cz a snažím se objednat další telefon od tohoto uživatele
10. 21.7. - dostávám odpověď, že telefony jsou na skladě, že je můžu koupit u této zprávy si navíc všímám, že již nevystupuje za společnost telemak group, ale za nejmobily.cz
10. 21.7. - volám majiteli společnosti nejmobily.cz a informuji ho, že podvodník vystupuje pod jejím jménem, předávám kontakt na sebe a předchozí firmu s tím, že si nemyslím, že je dobré aby to teď veřejně publikoval na stránkách a chvíli počkal, co na to policie
10. 22.7. - několik telefonátů od Pražské policie ohledně detailů, které zašlou na naší obvodní policii, kde budu předvolán k výslechu.
llook
Profil
Myslím, že už jsi udělal maximum a myslím, že je velká pravděpodobnost, že ho aspoň najdou (nejspíš bez peněz, ty už budou někde v automatech). On se takový podvod dá udělat tak, aby šance na dopadení byla mizivá, ale podobné věci obvykle nedělají příliš chytří lidé, spíš různí zoufalci (aspoň zatím a u nás, podvody na anglofonním internetu jsou trochu jiná liga).
MilanKubíkcz
Profil *
llook:
Řeším tento problém ještě na jednom fóru, kde příspěvky jsou spíše pesimistického rázu. Každopádně jsem si zkoušel googlit číslo účtu, na který jsem obnos posílal. Google mi nalezl příspěvky, ve kterých uživatelé před tímto účtem varují. Prý okrádal lidi o provize a peníze na portále Aukro.cz

To je jasné znamení, že účet používá déle než 6 měsíců, k emailové adrese přistupuje také pořád, jenom mění jméno, které se zobrazuje (info@telemak.cz, NejMobily.cz). Dostal jsem ještě jeden nápad, že bych zkusil peníze poslat na poštu, kde by si peníze musel vyzvednout, ale nevím jestli je to možné udělat tak, aby na poštu jít musel nebo je pouze možnost poslat na účet.

Nicméně tyhle kroky je zbytečné dělat bez toho, aniž bych věděl jaký je postup policie a hlavně co mi řekne, abych měl dělat já. Je dost možné, že mi řeknou, abych situaci vůbec neřešil, abych to naopak nepodělal...
Petr_D
Profil
MilanKubíkcz:
Pokud nedůvěřujete policii obraťte se na soukromou detektivní kancelář. Tam vám důkazy obstarají a poradí jak s nimi dále naložit. Honorář ale nebude malý a je na zvážení, zda se taková investice vyplatí. Amatérské pokusy o řešení zásadně nedoporučuji.
LudekBrno
Profil
MilanKubíkcz:
Tyto případy jsou časté a v naprosté většině případů se jedná o iPhone za podezřele nízkou cenu. Jsou toho plná média, divím se, že se na to ještě někdo chytí. Ale budiž, stalo se. Buď si celkem jistý, že policie pachatele najde. Je to jen otázka času, protože tito lidé jsou brzy zcela omámeni snadným ziskem a jedou sériově dokud se na ně nepřijde. Takže skutečně stačí předat podklady policii a čekat. Že policie postupuje laxně? No nejsi určitě jediný a policie zrovna kvůli tvým 5060,-kč nezburcuje zásahovku k okamžité akci. Prostě čekají, až pachatel udělá chybu. Bohužel ovšem jak je téměř jisté, že ho chytnou, je taky téměř jisté, že peníze už jsou rozfofrovány a i když dostane u soudu náhradu škody, bude to ve splátkách pár korun měsíčně pro každého podvedeného. Takže to opravdu vem jako poučení pro příště, že nikdo bez výjimky nemá žádné zázračné zdroje spotřebního zboží za ceny výrazně nižší, než jsou v běžných e-shopech. Další činnost ve smyslu hledání pachatele na vlastní pěst je v tomto případě úplně zbytečná.
MilanKubíkcz
Profil *
LudekBrno:
Díky moc za názor a radu. Jak říkám, o peníze mi moc nejde, spíš chci pomoct v tom, aby policisté měli nějaký podklady. Jinak již při prvním nahlášení jsme věděli, že v tom je zhruba dalších 5 lidí. Takže částka jen za 1 den je zhruba 25.000 Kč a už jsem zde zmiňoval, že při zadání čísla účtu na google mi vyjede příspěvek ve fóru z ledna tohoto roku. Tudíž jestli se mu to už párkrát povedlo nebo jiným způsobem, může jít o mnohem vyšší částky.


Petr_D:
Důvěřuji, bohužel mi nic jiného nezbývá v mém případě. Určitě nebudu ještě investovat do těchto kanceláří, beru to jako cenu za chybu.

Celé bych to nazval: Kdo chce víc, nemá nic.
Marschmallow
Profil *
S tím účtem je to doopravdy možné, tak jak popisuje MilanKubíkcz. Ten člověk co ho o ty peníze obral si účet vytvořil, přesměroval peníze na jiný účet (nemusel to dělat-prozradil by se) a poté účet zrušil. Je to taky jedna varianta jak by se tohle mohlo stát.
Marschmallow
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0