Autor Zpráva
liborse
Profil
Zdravím,

pro firmu programuji web aplikaci, která má v jedné části odkazovat na zvukové soubory, které jsou dostupné na vnitropodnikové síti (přes //server/...). Myšlenka je jednoduchá - udělat odkaz na tyto soubory). Bohužel jsem však narazil na to, že prohlížeče mé pokusy blokují. Aplikace běží na serveru (opět pouze v rámci podniku) a prohlížeč pokus o přístup přes "file:" (přes odkaz) vyhodnotí jako bezpečnostní riziko, při přímém zadání do adresního řádku to funguje. Já to docela chápu, ale docela mi to komplikuje můj záměr. Na serveru, kde vyvíjím, mám podporu skriptů PHP (všude jsou Windows). Přemýšlel jsem i o symbolických lincích, jak jsem na ně zvyklý z linuxu, ale to asi optimální řešení není a nevím, jestli by to vůbec šlo. Existuje nějaké "čisté" řešení, jak odkazovat na soubory v lokální síti? Nyní zjišťuji, jestli i na serverech se zvukovými soubory běží nějaký web server. V takovém případě by situace byla jednoduchá, ale nepředpokládám, že tomu tak je.

A ještě jedna věc - hledal jsem nějaký ogg přehrávač, který by fungoval všude (nejen v html5 za určitých podmínek), ale to je asi jen zbožné přání, že?

No nic, omlouvám se za kapku pitomý dotaz, ale přeci jen se tu s tím mořím a na netu jsem nenašel rozumné řešení. Díky za případné rady.

Libor


Teď jsem zkusil jednu věc, která funguje, ale nevím, jestli toto řešení není prasecké a nehrozí při něm potenciální bezpečnostní riziko. Pomocí funkce v php soubor ze sítě načtu a dám k němu příslušný header, zjednodušeně takto:

<?php

if (isset($_GET["file"])) {
    header("Content-type: application/ogg");
    $file=$_GET["file"];
    readfile($file);
};

?>

Odkaz na PHP soubor bude vidět jen v síti firmy, myslíte, že takové řešení lze nasadit? Nebude to zbytečně zatěžovat server? Díky za info.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0