Autor Zpráva
Vitality77
Profil *
Dobrý den,
Mám svojí stránku, prozatím je na mým localním wamp serveru. Rozhodl jsem se podívat na hezké statické url adresy.. Moje stránka funguje na principu vkládání obsahu. př: localhost/moje_stranka/index.php?page=uvod..
vlořil jsem do .htaccess následující řadky:
RewriteEngine On
RewriteBase /moje_stranka
RewriteCond %{QUERY_STRING} ^page=([^&]+)$
RewriteRule ^index\.php$ %1.php? [R=301,L,NE]
RewriteRule ^([^/]+)\.php index.php?rw=1&page=$1 [L,QSA]
a teď se mi zobrazuje localhost/moje_stranka/uvod.php - funguje to. Problém ale nástává tehdy, kdy jsem chtěl zkusít jiné kody, ale nefungují mi. Nereaguje na žádné jiné kody. Když smažu daný kod s htaccess tak háže to chybu 404 o neexistenci stránky. Pokoušel jsem se vypnout rewrite_mod v apache ale ani to nemá žádný účinek. Ted se prostě nemůžu vrátit k tomu jak jsem to měl... Když zadám do url dejme tomu localhost/moje_stranka/index.php?page=o_mne tak stránka se otevře ale při rozkliknutí jakéhokoli odkazu v url se objeví localhost/moje_stranka/neco.php a už je tu zase 404 chyba... poradte mi prosím co s tím, nevím si s tím rady, děkují předem
Fisir
Profil
Reaguji na Vitalityho77:
Musíš vymazat cache prohlížeče. Přesměrování s kódem 301 není vhodné pro testování, protože označuje trvalé přesměrování a prohlížeč si ho pamatuje. Pro testování používej radši 302.
Vitality77
Profil *
Děkují, je tomu opravdu tak :)
Zajímavé je, že moje menu je z 4 položek. 2 z nich už fungují jak před tím ostatní 2 ale pořád vypisují statickou URL..

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0