Autor Zpráva
fjf
Profil
Ahojte

Na stránke A mám zadávací formulár, jeho výsledky sú posielané na stránku B metódou POST.

Na stránke B chcem urobiť kontrolu jednej hodnoty z formuláru (konkrétne posledne zobrazeného príspevku na stránke A) a ak medzitým niekto iný pridal nejaký príspevok, chcem vrátiť hodnoty metódou POST na stránku A bez toho, aby to užívateľ musel odkliknúť.

Ako na to?
ra100
Profil *
fjf:
napr -
IF(ISSET($_POST['x']) AND $_POST['x'] == 'x')
{
    echo $_POST['x'].' = x<br />';
}
fjf
Profil
ra100: Ja nemám problém skontrolovať hodnotu, ja mám problém vrátiť hodnoty metódou POST na stránku A.
_es
Profil
fjf:
Čo presne si pod tým predstavuješ? Nepotrebuješ Přesměrování stránky?
RockFire
Profil
fjf:
Nemyslíš session?
Kubo2
Profil
fjf:
Metódou POST nemáš nijakú šancu z PHP skriptu preposlať či vrátiť dáta. Tiež som sa o to kedysi ako začiatočník pokúšal :) no žiaľ to nie je možné. Je to preto, lebo PHP skript pri presmerovaní nedokáže určiť metódu ani dáta, ktorou browser požiada o presmerovanú stránku. Maximálne môžeš použiť GET parametre nazývané aj QUERY STRING, ktoré sú v URL za otáznikom, alebo alternatívne spôsoby ([#4], [#5]).
fjf
Profil
OK, dík, bingo! Využiť sessiony ma fakt nenapadlo, hoci ich na daných stránkach používam.
P.S.: Ja som taký večný začiatočník :) Samouk robiaci zo záľuby "až" jednu stránku.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0