Autor Zpráva
edy02
zdravím,
jak udělám tu posunující se obrázkovou lištu jako je tady: www.wix.com/website-template/view/html/782?originUrl=&bookName=&galleryDocIndex=1
pomocí jQuery.

dík
Michal Kobelka
Zkus vygůglit "jQuery image slider" nebo "jQuery image carousel" a vyber si z dostupných pluginů ;)
edy02
Michal Kobelka
Já bych spíš raději věděl, jak se to dělá. Pro začátek nějaký jednoduchý slider jenom.
Michal Kobelka
Tak postup je, že si vytvoříš div kontejner #1, který má pevnou šířku a overflow: hidden; V něm je další div kontejner #2, který má automatickou šířku, v tomto divu jsou jednotlivé fotky floatované doleva, takže se skládají vedle sebe a ne pod sebe... Tento div bude přetékat mimo #1, ale nebude to vidět (má nastaven overflow: hidden). Pak už stačí divu #2 nastavit negativní levý margin, aby se posouval doleva, nebo kladný margin, aby se posouval doprava. V jQuery jen nastavuješ tento margin při najetí na nějaký element.
edy02
Michal Kobelka:
díky moc. vyzkouším
edy02
Našel jsem si i nějakej návod, taky s marginem. Našel jsem teda i návod bez marginu, kterej je docela jednoduchej a už ho umím.
Ale nepochopil jsem jak to funguje s tím marginem. Já to prostě posunuju ten div s overflowem pomocí marginu? A když už je teda posunutej, tak tam mezera, která vznikla pomocí marginu, zmizí jak? A proč tam prostě nemůžu dát do toho animate() posunutí "left" : "XXpx" ... ?
margin
Profil *
Dej odkaz na živou ukázku, bez té se ti nemůže dostat vysvětlení.
edy02
Zde je návod, který se snažím pochopit: http://fearlessflyer.com/2010/08/how-to-create-your-own-jquery-content-slider/
nechápu, jak zde funguje ten margin-left.

díky za odpovědi

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: