Autor Zpráva
Martin Bárta
Profil
Zdravím,
používám nyní na webu Google Maps statickou mapu, kterou volám jako obrázek a jen jí dám parametry na jakou adresu se má zaměřit.

Není nějaká taková možnost i u Mapy.cz? Nejsem totiž znalý v JavaScriptu a tak je pro mě nastavení Mapy.cz aby převáděli adresu na souřadnice celkem problém.

U Google Maps mám např. toto:

http://maps.google.com/maps/api/staticmap?center=%C5%BDi%C5%BEkovo%20n%C3%A1m.%20Liberec&zoom=14&size=150x150&maptype=roadmap&markers=color:red|color:red|%C5%BDi%C5%BEkovo%20n%C3%A1m.%20Liberec&sensor=false

- lokalizuje mi to přímo adresu, kterou mu posílám.

Díky za pomoc.
Chro
Profil
Pokud jsem dobře informován, Mapy.cz API na statickou mapu nabízely, za nějakou dobu však bylo API zrušeno.
Jen pro zajímavost. Cca před rokem jsem v rámci výuky v PHP experimentoval pomocí CURLu s nastaveným mobilním useragentem s vyparsováním URL statické mapy pro tag <img> dle zaslané adresy metodou POST na stránku http://m.mapy.cz. Fungovalo to, ale je to nelegální a šlo opravdu jen o experiment v rámci studia. Výsledkem zpracování skriptu byla, příklad, tato URL:
http://m.mapy.cz/i/034007XaCaI08yzIM07-MAwe308yzIM07-MAw.jpg.
Na pohled se URL adresa může zdát jako dále nezpracovatelná. Zkus si však zaměnit koncovku jpg za png, png8, png32, gif, wbmp, xbm, psd, txt nebo pdf (generováno knihovnou imagemagick). Dále je možné v URL měnit rozměr mapy: XaCa -> od X1C1 po X9C9, od XaCa po XzCz a od XACA po XZCZ. Pak ještě např. zoom: e308 -> a308, b308, c308 atd. O tom, jak posunovat mapou a přepínat typy map raději pomlčím. Že tuto "fičuru" nesmíš a nikdo nesmí používat veřejně na webu, natož komerčně, je myslím jasné. Být na tvém místě, doptal bych se zda API bude a případně kdy oficiálně Seznamu.
Martin Bárta
Profil
Chro:
Díky za odpověď. Z API Mapy.cz jde dostat poloha zadáním ulice a jde i zacentrovat mapa dle této polohy. Používá to například Prace.cz u svých inzerátů práce. Potřeboval bych vlastně to samé ale mám problém s neznalostí JavaScriptu.

Kdyby alespoň výstupy co tam mají byly JSON a né XML.
Chro
Profil
Snad ti tedy s řešením v JS někdo pomůže. S javascriptem to umím asi jako prase s kostí. :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0