Autor Zpráva
JanS01
Profil
Zdravím,
potřeboval bych poradit ohlední knihovny Cufon která slouží pro vykreslování písmen atd:., potřebuji vypnout cufon pro vykreslování v tagu <SMALL>
<h1><a href="<?= $cesta ?>index.php">ORION<span>Trans</span>. <small class="nocufon"><?= $lang['HEADER_SLOGAN'] ?></small></a></h1>
cufon přes *.js mám takto
Cufon.replace('h1, h3, h4, h5, h6', { hover: true });
Cufon.replace('h1small:not(.nocufon)');
Ale Cufon.replace('h1small:not(.nocufon)'); bohužel pro vypnutí cufonu u tagu small nefunguje
juriad
Profil
Cufon.replace('h1 small:not(.nocufon)');
Chybí mezera; za předpokladu, že cheš Cufon použít pro element small, který nemá třídu nocufon a který je zároveň uvnitř elementu h1
JanS01
Profil
Já tam tu mezeru měl jen jsem ji špatně okopíroval(moje chyba za to se omlouvám), .nocufon - nemám ve stylech nastavenou (žádní parametry css), ale to by neměla být chyba.
v tagu smal mám Slogan společnosti -> který se vypíše jako slogan slolenosti a když web přepnu na ruskou verzy nevypíše se vůbec, ale ostatní překlady které mám vykreslované také přes cufon jsou v pořádku, ale i přes to bych chtěl cufon pro small vypnout abych nemusel měnit umístění sloganu mezi tagy
juriad
Profil
JanS01:
:not() není příliš podporovaný. Nedíváš se na web v některém z nepodporovaných prohlížečů?
Spíš bych hledal problém, který způsobuje, že se slogan nezobrazí, než se snažil "řešit" problém takto.

Problém je v tom, že první řádek již aplikuje Cufon na h1 a všechno v něm. Řešením je (podle dokumentace) vypnout Cufon pro určité třídy.
Cufon.replace('h1, h3, h4, h5, h6', { hover: true, ignoreClass: 'nocufon' });
JanS01
Profil
Na web koukám v linuxu na localhostu přes Chromium a Firefox.
Váš kod jsem vyzkoušel, ale bez odezvy v ruské verzy se nic nezobrazí a v české chybí diakritika což je způsobeno fonty použitými v cufonu.
Přesto nechápu proč to nejde vypnout, na dokumentaci jsem koukal a o not vím, ale jak firefox tak chromium(chrome) jsou hodně rozšířené prohlížeče, přesto ani vaše řešení nefunguje na třídu nocofun.


Takže pro vypnutí cufonu nakonec funguje tato kombinace, mnohokrát vám děkuji za cenné rady
Cufon.replace('h1', {
    ignore: {
        small: true
    }
});

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0