Autor Zpráva
7777
Profil
Ahoj takže mám otázočku. Nedávno ohlásená správa že po ukončení podpori Win:XP vás zavalí systém chybami ak neprejdeme na wistu,win7 alebo win8. Pobúrila priateľov i návšetvníkov webu. Až polovica návštevníkov webu plánuje prejsť na Linux a 10% už prešlo na Linux. A teraz samotná otázočka spustil som svoj web,ktorý sa zobrazuje všade rovnako v Linuxe a tu ma zarazilo že písmená sú tam veľmi prťavé. A rovnako i tento web má v linuxe veľmi maličké písmená a nadpis pod odkazmi ani neprečítam leda z nejakou lupou. Ako teda web odladiť i pre Linux?
jenikkozak
Profil
7777:
Ako teda web odladiť i pre Linux?
Zvětši tam písmena.
margin
Profil *
7777:
O jakou Linuxovou distribuci šlo a o jaký prohlížeč?
Napadají mě různé příčiny, Linuxová distribuce s písmy, které mají velmi odlišnou metriku, než běžně používaná písma.
Rozhozené nastavení prohlížeče.
Možná je příčinou DPI systému, ale je možné, že je to falešná stopa.
7777
Profil
A keď ich zväčším tak sú velikánske i vo windowse celkove z užívateľmi je to tak 50%Linux a 50winVista,7,8


margin, margin:
Knopix 3.5 Mozilla Firefox.
Joker
Profil
7777:
Ty odhady jsou trochu přitažené za vlasy, ne?

K otázce „Ako teda web odladiť i pre Linux?“, obecně „ladit web pro Linux“ není potřeba.
Resp. teda možná jedna věc, u použitých fontů v CSS je dobré si zkontrolovat, že alespoň nějaký ze sekvence fontů se v Linuxu typicky vyskytuje (sice každý zápis má končit obecnou rodinou fontů, ale v některých případech výchozí např. sans-serif font může vypadat podstatně jinak, než autorem stránky zamýšlený font).

Jinak mají Linuxové systémy vesměs stejné prohlížeče jako jsou ve Windows a stránky v nich vypadají vesměs stejně, jako v daném prohlížeči ve Windows.
Třeba tento web u mě v Opeře+Ubuntu vypadá stejně jako v Opeře+Windows.
nemeja
Profil
A co zkusit odchytávat hlavičku prohlížeče a podle toho bud nalinkovat CSS odladěný pro Windows nebo pro Linux

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0