Autor Zpráva
Stalker
Profil
Ahoj,

vzorová stránka: kachl-izol

jak nejlépe udělat kontaktní údaje, tak jak je mám teď? Tj. v jednom sloupci pod sebou např. email, telefon a IČO, vpravo větší mezera, a pak opět zarovnané údaje k nim?

Momentálně to mám dvěma divy, ale to je špatné řešení, určitě to budu předělávat, takže jak nejlíp na to?

Mohl bych to udělat například tabulkou, ale používají se v dnešní době pro tento způsob vůbec tabulky? Nebo bych to jistě mohl udělat jinak pomocí divů, spanů, ideček apod. ale jaké je nejlepší, nejčistší řešení pro tento konkrétní příklad?
jenikkozak
Profil
Stalker:
Mohl bych to udělat například tabulkou, ale používají se v dnešní době pro tento způsob vůbec tabulky?
Ano.
nemeja
Profil
V CSS3 je na to vlastnost. Bohužel v IE je slabá podpora.
Plaváček
Profil
Stalker:
Mohl bych to udělat například tabulkou

Jasně, proč ne.
jenikkozak
Profil
nemeja:
Ale ta rozděluje text do sloupců, aby se kratší řádky snáze četly, nesnaží se nahrazovat strukturu tabulky, která se čte po řádcích.
Navíc je zbytečné hledat málo podporované řešení, když tabulky fungují spolehlivě.
Stalker
Profil
[#2] jenikkozak[#4] Plaváček
Díky. Nevím proč si myslím, že tabulky jsou už přežitek, když se zřejmě na takovéto věci hodí.
lionel messi
Profil
Stalker:
tabulky jsou už přežitek
Tabuľky svoje miesto na internete určite majú. Donedávna som si myslel, že sú takmer zbytočné, ale mýlil som sa,
pretože:

Momentálně to mám dvěma divy, ale to je špatné řešení, určitě to budu předělávat,
Mám to rovnako a je to nepohodlné a "prasácke", tiež prerobím do tabuľky. Asi neexistuje pohodlnejšie a čistejšie riešenie.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0