Autor Zpráva
Edhel
Profil
Ahojte, v rámci modernizace našich starých webových stránek jsem se dostal k problému, jak do nových stránek vložit knihu návštěv, kterou máme na Blueboardu. Cílem je samozřejmě, aby byla "přímo" ve stránkách (tedy aby na ni jen nevedl odkaz).
Samozřejmě to jde přes <iframe> (do teď to tak bylo), ale ten zlobí buď dvěma posuvníky v pravo, nebo velkou mezerou mezi koncem knihy a koncem stránky, ale rád bych se tomu teď vyhnul.
Prolezl jsem internet a našel dvě varianty, jedna obsahovala javasript, který vypočítával výšku iframe podle obsahu, ale nebyl použitelný, protože by i obsah toho rámce musel být na naší doméně (a tam není, je na blueboardu). Druhou variantu asi před sedmi lety navrhoval někdo tady na fóru (bohužel si nepamatuju, kdo), a to vytáhnout si zdrojový kód té knihy přímo z blueboardu a strčit ho do stránek. Ta zase krachuje na tom, že ve zdrojovém kódu, ke kterému se dostanu, už jsou ty poslané příspěvky a při zkopírování do našich stránek (po úpravách adres k potřebným javascriptům na bueboardu) nefungoval.
Nevíte někdo, jak tam tu knihu návštěv dostat, případně přemluvit iframe k rozumnému vypočítání výšky? (Samozřejmě je tu další varianta napsat si knihu vlastní, ale nejdřív bych tam chtěl zkusit nacpat tu starou.) Díky moc
pharaon.jh
Profil
přesně s tímhle bych taky potřeboval poradit, mě se to taky otevírá bez mojí stránky, a zatím sem na to taky nepřišel, když sem to dělal tu stránku ve framesetu tak tam se mi to zobrazovalo a jak sem to změnil tak už ne
Edhel
Profil
Mno... žádná odpověď, tak nic... Tak mi to nedalo spát, že jsem si nakonec tu vlastní knihu vyrobil (nebo spíš poskládal z různých kousků:))
Díky za prostor, kde jsem se mohl věnovat svým nářkům:) Hádám, že se tohle vlákno bude moct zauzlovat, zavřít, zahodit nebo co se s takovými vlákny dělá.

to pharaon.jh: Bez nějakého rámce to zřejmě nejde, nebo to aspoň tvrdí celý internet. Ale je tu ta možnost vložit ji do plovoucího rámu čili iframe (mrkni na ty stránky, jestli to neznáš). Nepochopil jsem, jestli jsi ji takhle používal, nebo měl celé stránky rozvržené přes frameset. Každopádně ten plovoucí rám umožní kamkoliv do stránky vložit jeden rám, který se chová trochu podobně jako div nebo buňka tabulky; dá se mu nastavit výška, šířka, pár dalších vlastností, a pokud se do něj obsah té stránky v něm nevleze, ukážou se posuvníky - takové okno na jiné stránky. Akorát jeho nevýhoda je, že se mu ta výška musí nastavit na pevno a nepřizpůsobí se obsahu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0