Autor Zpráva
marek888
Profil
Dobrý den. Hledal sem všude po internetu a nenašel sem nikde vhodnou možnost. Chtěl bych, aby když se napíše do <textarea></textarea> třeba http://www...... Tak aby mi to uložilo a automaticky zobrazilo na hlavní stránce jako odkaz. Možná že sem někde narazil na správné řešení, ale nevím jak se vkládá do kodu. Každopádně děkuji všem, kdo mi odpoví.
Chro
Profil
převod textu na odkaz
marek888
Profil
Děkuji, jenom bych se chtěl zeptat, zda tento kod patří k textarea a nebo k výpisu ?
peta
Profil
Ten kod najde v textu cokoliv, co se podova url adrese a zameni to za html odkaz, tag A.
marek888
Profil
Děkuji, kod jsem vložil, ane nemůžu si pomoct, ale pořád mi to nefunguje, nevím jetli to není buďto tím, že sem to špatně vložil, nabo že mám napsanou špatnou proměnno. Nevím čím by to mohlo být. Za případnou odpověď velice děkuji!
_es
Profil
marek888:
Děkuji, kod jsem vložil, ane nemůžu si pomoct, ale pořád mi to nefunguje, nevím jetli to není buďto tím, že sem to špatně vložil
Nevieme, čo, ako, kam si „vložil“.
marek888
Profil
No, to je také ten problé, že já sem tento kod vložil na stránku, kde se mi zapíšou data do php my admin. Ale nevím, jestli sem to správně dal do toho kodu, a jesli to vůbec patří do tohoto kodu.
Lorin
Profil *
Bez živé ukázky (popřípadě jen kódu) ti tu asi moc nepomůžeme.
marek888
Profil
Já nevím, ale v kodu asi chyba nebude, chyba je nespíš tak, že nevím kam to mám dát. Ale zde je projistotu kod, kterým ty data z databaze vypisuji:
<?php
                        $db_host = "--";
                        $db_username = "---";
                        $db_pass = "----";
                        $db_name = "----";

                        @mysql_connect("$db_host", "$db_username", "$db_pass") or die("nepripojeno k databazi");
                        @mysql_select_db("$db_name") or die("Nespravna databaze, či tabulka!!");

                        $text = preg_replace('#(^|\s)([a-z]+://([^\s\w/]?[\w/])*)#is', '\\1<a href="\\2" title="\\2" class="koment"><strong>\\2</strong></a>', $text);
                        $text = preg_replace('#(^|\s)((www|ftp)\.([^\s\w/]?[\w/])*)#is', '\\1<a href="http://\\2" title="\\2" class="koment">\\2</a>', $text);
                        $text = preg_replace('#(^|\s)(([a-z0-9._%+-]+)@(([.-]?[a-z0-9])*))#is', '\\1<a href="mailto:\\2">\\2</a>', $text);

                        $q = mysql_query("SELECT * FROM `prispevky` WHERE `obsah` IS NOT NULL ORDER BY `id`DESC") or die(mysql_error());
                        while ($r = mysql_fetch_array($q)) {

                            echo "<div class='comentare'>";
                            echo "<p class='titulek'>Title: " . $r['titulek'] . "</p>";
                            echo "<p class='autor'>Author: " . $r['autor'] . "</p>";
                            echo "<p class='obsah'>" . $r['obsah'] . "</p>";
                            echo "<p class='datum'>Upload: " . $r['datum'] . "</p>";
                            echo "</div><br>";
                        }
                        ?>
Vím, že tento kod mám napsaný starou metodou a nějak zvláštně. Ale já tomu takto rozumím, takže si to takhle nechám, dokoud se na to nevrhu a nepředelám to.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0