Autor Zpráva
Honzicek
Profil
Ahoj, vytvářím anketu, kde bude výběr z cca 100 značek, takže roletkové menu či radio button nepřipadá v úvahu. Líbilo by se mi, kdyby napřiklad když začnu psát ŠK, tak aby se mi dalo na výběr škoda, škola . . . , prostě vše co začíná na šk. Něco jako je na seznamu ve vyhledávání ( značky jsou předem dané)
Taps
Profil
Honzicek:
jde to např. pomocí jquery -> http://jqueryui.com/autocomplete/
Honzicek
Profil
Děkuji velice
Honzicek
Profil
Ještě bych měl jeden dotaz týkající se ankety:

vytvořil jsem databází s prvky (jméno hlasujícího, ID (autoincrement), prvni misto, druhe misto . . . seste misto) a formulář, kde jsou políčka, kam člověk vyplní jakou značku dá na první místo, druhé místo ....

A teď bych potřeboval poradit, jak napsat php kod, jak filtrovat, aby mi to spočítalo např: značka škoda: 5x první místo, 8x druhé místo ........... 2x šesté místo. Na základě toho se pak dá spočítat počet bodu, kdy za první místo je 5 bodů .... ( To umím, ale jak spočítat ty místa pro jednotlivé značky, to netuším. Prosím o pomoc. Děkuji
Taps
Profil
Honzicek:
zkus
select jmeno, count(prvni) as prvni_misto,count(druhe) as druhe_misto
from tabulka 
group by jmeno
Chamurappi
Profil
Reaguji na Honzicka:
kde bude výběr z cca 100 značek, takže roletkové menu či radio button nepřipadá v úvahu
Proč ne? Sto není mnoho.
Kcko
Profil
Honzicek:
Velmi jednoduché na implementaci http://harvesthq.github.io/chosen/
Honzicek
Profil
Ahoj, tak mi to nějak nefunguje tak jak jsem myslel:

Takováhle je struktura:
1 jmeno text - jméno toho, kdo vyplnil anketu
2 ID int(11) AUTO_INCREMENT - ID pro možné úpravy
3 jednicka text - sem se vyplní jméno toho, koho chce, ten co volí, na prvním místě, dostane 3 body
4 dvojka text - sem zadají jméno druhého, dostane 2 bod1
5 trojka text - sem jméno třetího, dostane 1 bod




A já bych potřeboval, aby mi to automaticky sečetlo, že XX dostal 3x 1. místo, 2x 2. místo a 3x3. místo a tedy že získal 16 bodů a taklhe seznam všech.

Děkuji
Honzicek
Profil
Nebo poradíte, jak upravit strukturu sql aby to premávalo?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0