Autor Zpráva
Pavlos
Profil
Dobrý den,

nevím, zda to patří do této kategorie, ale možná se můj dotaz rozroste o nabídku spolupráce, tak proč ne.
Chci se zeptat, co vše je potřeba k vytvoření pracovního portálu (části inzerentní, firmy se zalogují a vytvoří inzerát) a části "uživatelské"(zájemci o práci se zde zaregistrují, vytvoří životopis apod.). Jaký jazyk, případně jaký typ webdesignerů/programátorů budu potřebovat? Děkuji moc.

PS: nemusíte mi psát, jak je náročné s pracovním portálem prorazit, že jich je hodně apod., mám zájem jen o relevantní informace Dík:)

Moderátor Petr ZZZ: Přesouvám z kategorie Práce a zakázky.
Anonymní
Profil *
Do tohoto tématu to opravdu nepatří, sem bys měl psát jen tehdy když máš prostě konkrétní nabídku či poptávku(tj. sháním programátora na něco něco, potřebuji aby uměl tohle a tohle, nebo naopak jsem programátor a sháním práci..)
Zpět k tvému dotazu: Pokud umíš programovací jazyk a třeba trošku kódovat tak není problém si něco takového udělat sám, bude tě to stát jen fůru času, každopádně bude potřeba nějaká základní investice za 1. do serveru(což nemusí být ani tak moc) a do nějaké té reklamy(což může být i více). Pokud neumíš programovat či kódovat budeš muset zaplatit i za nějaké programátory kteří ti to udělaj. Co se týče jazyků: Prakticky je to jedno, něco takového napíšeš v PHP, ASP.NETu, JSP, Python či třeba Ruby(samozřejmě lze uvažovat i o něčem jako třeba node.js), záleží na tvých preferencí, vzhledem k tomu, že počítám že plánuješ něco většího rozhodně bych zvolil nějaký framework, ulehčí práci, dále pokud očekáváš x tisíc lidí denně možná by bylo lepší sáhnout po něčem jako ASP.NET,JSP nebo něco na ten způsob, protože PHP je samo o sobě hrozně pomalé(u malých aplikací není problém u větších jako třeba facebook musí být zajištěný ještě nějaký další překlad třeba do C, nebo prostě vysoká investice do hardwaru).

Záleží na tobě, jak velké to chceš mít, co od toho očekáváš, spíše je otázka jestli se fakt investice do něčeho takového vyplatí.
Pavlos
Profil
Děkuji za odpověď.
quatzael
Profil
Anonymní:
protože PHP je samo o sobě hrozně pomalé
Můžeš to prosím tě upřesnit? Jak pomalé? Rychlost provedení scriptu přece není závislé na tom kolik web navštíví lidí, ne?
Aby web fungoval dobře i při velkém vytížení je přece věc kvalitního hostingu nebo vlastního serveru..

A pokud jde tolik o rychlost, tak tím, že mu doporučíš práci s frameworkama tu rychlost ještě o něco sníží (i když o málo, tak podle mě o něco víc něž tím, že místo ASP.NET použije PHP). Zvýši to akorát rychlost vývoje webu, což je úplně něco jiného..
Anonymní
Profil *
quatzael:
Rychlost provedení scriptu přece není závislé na tom kolik web navštíví lidí, ne?
Ano i ne, pokud máme web který denně navštíví 1000 webů je jedno jak je to napsané(může to být i totálně neoptimalizované), ale pokud máme větší web tak může hodně záležet jestli je to psané v PHP či ASP.NETu. Protože u větších aplikací typu facebook musí být zajištěn překlad ještě do C, aby to vůbec tak nějak fungovalo a nebylo potřeba x krát větší množství serveru(facebook těch serverů už teď využívá až moc..) a kdyby to bylo psané v něčem jako .NET tak by určitě ta spotřeba serverů nebyla tak vysoká, jak když je to psané V PHP. Ovšem myslím, že facebook je v takovém stádiu, že je lepší rvát prachy do serverů než do přepisování celé aplikace..
Jen tak ze zajímavosti tady je nějaké porovnání rychlost. Je to tam úplně dole. A ty čísla jsou několikanásobně vyšší, podobné srovnání jsem četl na dalších x webech, ke všemu myslím že ASP.NET nemá takové "fanatické" příznivce jako PHP aby musel někdo falšovat 10 testů. PHP je interpretovaný a C#,VB atd..(v čem se aplikace píšou v ASP.NETu) je kompilovaný a jestli si ještě něco pamatuji tak kompilovaný jazyky jsou ze zásady rychlejší, takže jsem ani tyto testy nemusel hledat, ale chtěl jsem ti udělat radost :-)

že mu doporučíš práci s frameworkama tu rychlost ještě o něco sníží

Anonymní:
většího rozhodně bych zvolil nějaký framework, ulehčí práci

Možná když jsi vymýšlel tak extrémně drsný stěr, bylo by lepší kdyby sis tu větu parkrát přečetl, možná by jsi pochopil co jsem se snažil říct - ale zajímavé myšlenkové pochody máš, jaký je rozdíl mezi "zvýši rychlost vývoje" a "ulehčí práci"? Já bych řekl že téměř žádný. Stejně tak jaký je rozdíl mezi "ulehčí ti práci" a rychlost aplikace? Docela velký. Takže příště lépe čti, až budeš chytat za slovo :)
quatzael
Profil
Anonymní:
Ano i ne, pokud máme web který denně navštíví 1000 webů je jedno jak je to napsané
Navštíví 1000 webů? To ses jen přepsal nebo je podle Tebe i rozdíl jestli stránku navštíví uživatel člověk nebo uživatel web/robot?

Jak vysoká musí tedy být návštěvnost, aby se dalo říct, že volba PHP není zrovna šťastná?

Tomu výsledku testu moc nerozumím:

Results:

TEST1
PHP IfElse: 6.438997 secounds
ASP.NET ifelse: 0.1020059 secounds
PHP loops: 5 secounds and 213732 milliseconds
ASP.NET loops: 0.0680039

TEST2(even with xeon)
PHP IfElse: 2.367657
PHP loops: 2.717072


To jako že podmínky a cykly zpracuje PHP za 6 sekund (nebo nějakých sekoundů??) a ASP.NET jen za 6 setin sekundy??
To je tak obrovskej rozdíl, že by snad PHP bylo úplně nepoužitelné, ne?

A nejde snad o počet návštev stránky denně, ale spíš o počtu zpracovávání požadavků ve stejnou dobu, ne?
Přece je jedno, kolik lidí za den příjde na stránku, pokud jí mají jen otevřenou a neodesílají požadavky, tak nehraje roli kolik lidí to má otevřené ..

Spíš bych to chápal tak, že ASP.NET je o něco málo rychlejší, proto je menší pravděpodobnost, že budou na server odeslány dva požadavky najednou (to znamená, že příjde další ještě před tím než se stihne zpracovat ten první)

Já tomu fakt nerozumím. A začal jsem dělat s PHP jen proto, že jsem z dostupných informací nabyl dojmu, že běžné populární moderní stránky se píšou běžně v PHP. A že to není jazyk jen pro vytvoření málo navštěvované stránky.

Je jasné, že stránky jako Google, Facebook, Youtube jsou úplně jiné kategorie pokud jde o návštěvnost a řeší se u nich především kvalita a množství hardwarové vybavení.

Mě jde o stránky s návštěvností například jako má česká televize, idnes apod.. Tam už je PHP nedostačující?

Víš o nějakých vysoce navštěvovaných stránkách, které jsou naprogramovány v PHP??

Je například nějaké internetové bankovnictví v PHP?
Anonymní
Profil *
quatzael:
Navštíví 1000 webů?
Sorry myslel jsem lidí, holt když máš nějakou myšlenku v hlavě tak jí lehce přeneseš do klávesnice.

(to znamená, že příjde další ještě před tím než se stihne zpracovat ten první)
Asi tak

Já tomu fakt nerozumím. A začal jsem dělat s PHP jen proto, že jsem z dostupných informací nabyl dojmu, že běžné populární moderní stránky se píšou běžně v PHP. A že to není jazyk jen pro vytvoření málo navštěvované stránky.
Já neříkám, že v tom nejde napsat velká aplikace, každopádně většina těch věcí aplikací co v tom běží(facebook, google atd..) jsou většinou ještě přeloženy do něčeho jako C++ či C. Docela zajímavé je, že myspace prý původně byl na PHP a když to přepsali do ASP.NETU získali 50% serverových prostředků(píšou to někde v tom článku kde je porovnání rychlostí), což je sakra dost, ale co je na tom pravdy nevím.

Mě jde o stránky s návštěvností například jako má česká televize, idnes apod.. Tam už je PHP nedostačující?
zrovna idnes je v ASP.NETu, a dostačující to je, ono také záleží na programátorovi, může být programátor který .NETovou aplikaci udělá desetkrát pomalejší než PHP aplikaci, protože si prostě špatně navrhne databázi. A je dostačující hodně velkých webu běží v PHP.

Víš o nějakých vysoce navštěvovaných stránkách, které jsou naprogramovány v PHP??
Wikipedie, většina browser her, tuším že i seznam.. Je toho fakt dost

Je například nějaké internetové bankovnictví v PHP?
Moc internetové bankovnictví neznám, ale řekl bych že spíše budou v Javě..

To PHP není "zas tak špatné" je to prostě technologie stará 18 let, naopak ASP.NET je starých nějakých 11 let, takže je jasný že prostě PHP bude mít větší zastoupení než NET, nehledě na tom, že .NET je z dílny Microsoftu a dost lidí si řekne "ježiš to je od Microsoftu, to bude zase blbé", ikdyž to vůbec není pravda. Na druhou stranu když děláš v ASP.NETU tak si dost "tvrdě" zaplatíš, protože Windows Server a MSSQL není levná záležitost. Upřímně bych ale řekl že popularita PHP bude klesat a klesat, už jenom z důvodu že je fakt řádka dalších pěkných technologií v kterých si můžeš napsat slušnou aplikaci. Ale to je můj názor..

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0