Autor Zpráva
jm81
Profil
Ahoj,
je možné nějak tabulku (myšleno sportovní tabulku týmů) z tohoto odkazu dostat k sobě na web tak, aby byla zachována její funkčnost, čili aby se na ní projevovaly změny stejně jako na její původní stránce?
_es
Profil
jm81:
Môžeš použiť iframe.
jm81
Profil
Nejsem si jistý jestli iframem půjde vložit jen samotnou tabulku. A celou stránku rozhodně vkládat nechci.
Než stránky, na kterých je tabulka umístěná prošli přestavbou, tak jsem používal tento script:
function vypis() {
$adresa = "http://www.stredoceskyhokej.cz/krajska-soutez-muzu-2012-2013/tabulka.html";
$obsah = file_get_contents($adresa);
$znak = "<!-- content -->";
$obsah = StrChr($obsah, $znak);
$pozice = StrPos($obsah,"<!-- ranking END -->"); 
echo substr($obsah,0,$pozice);
}
vypis();
Ten je teď, ale nefunkční :(
_es
Profil
jm81:
Nepísal si, akým spôsobom to chceš „vložiť“. Serverovým skriptom to samozrejme ide. Pokúsil si sa s prevádzkovateľom serveru dohodnúť, aby ti poskytoval len samotné dáta a nemusel si tak načítavať celý HTML kód? Okrem toho, súhlasí s hentakým vyťažovaním svojho webu? Nestačí dať obyčajný odkaz?

Ten je teď, ale nefunkční :(
Čo si tak najprv zistiť, aká stránka je v premennej $adresa?
jm81
Profil
@_es: Samozřejmě vím jaká stránka je v proměnné $adresa a samozřejmě jsem jí tam změnil, ale prostě to nejede.
Pokud by stačil obyčejný odkaz, nechtěl bych vkládat tabulku, ale použil bych odkaz.
Dohodnout jsem se snažil už loňskou sezónu, ale moje žádost zůstala bez odezvy, proto jsem zvolil tento způsob. Samozřejmě se zcela zřetelně uvedeným odkazem odkud je tabulka zobrazována.
_es
Profil
jm81:
prostě to nejede.
No tak stránka zmenila HTML kód a tvoj PHP kód si tomu neprispôsobil. Neviem, akú inú radu čakáš. Možno to nejako komplikuje aj JS stránky. Môžeš stránku umiestniť do iframe a posunúť pomocou kotvy, ak nájdeš nejaké vhodné id: Odkazy na záložky v HTML
Petr ZZZ
Profil
jm81:
Dohodnout jsem se snažil už loňskou sezónu, ale moje žádost zůstala bez odezvy

Pokud i přes nesouhlas majitele hodláš z původní stránky tahat data a zobrazovat je na svém webu, pravděpodobně se bude jednat o protizákonné vytěžování cizí databáze a podle okolností také o porušení autorského práva.
jm81
Profil
Petr ZZZ: Vzhledem ke svému studijnímu a částečně i pracovnímu zaměření na autorské právo si dovolím zcela jasně tvrdit, že se nejedná o nic protizákonného! A že to zůstalo bez odezvy ..... on admin minulou sezónu nereagoval ani na opakované prosby o vyměnění loga našeho týmu, opravení chyb atd.
Nicméně právě jsem zjistil, že administraci oněch svazových stránek převzal někdo jiný (pro i remake stránek) tak ho zkusím, snad bude komunikativnější.


es: dobrý nápad!
Petr ZZZ
Profil
jm81:
Tak pokud to máš v rámci hokejového svazu ošetřené a to, že admin oněch stránek nekomunikuje, ač je pověřen komunikovat, lze hodnotit jako jeho chybu, tak to je potom něco jiného, ale to jsi neřekl. Tady se co chvíli objeví nějaké děcko, které si myslí, že na internetu se smí všechno, co je technicky možné, nebo se cítí ukřivděné, když mu Walt Disney neodpoví na žádost o svolení použít na blogísku tajtrdlíky z Kačerova, tak je občas vhodné upozornit, že něco jako autorské právo vůbec existuje. :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0