Autor Zpráva
Geronimoeeeeeeee
Profil *
Zdravím, jeden projekt, na kterém začínám pracovat využívá GIT. Jeho myšlenka se mi líbí, nicméně jsem se s ním ještě nesetkal a chci se proto zeptat jak postupovat, když dostanu přihlašovací údaje a adresu pro naklonování repozitáře. Budu potřebovat příkazovou řádku nebo si vystačím s nějakou aplikací? Moc díky, Adam
nemeja
Profil
Taky mě čeká práce s GITem a zatím co jsem zkoušel, tak jsem mocv nepochopil. Poraďte prosím nějaký návod na komplexní práci s GITem.
juriad
Profil
Nejlepší učební zdroj je kniha (zdarma) http://www.root.cz/knihy/pro-git/ a vlastní pokusy.
Nejlepší je ovládat git z příkazové řádky. Ve windows se s Gitem nainstaluje i vlastní příkazová řádka Git Bash, která je pro ovládání Gitu vhodnější.

Napřed zkus:
git clone adresa_co_jsi_dostal
git by se tě měl na jména a heslo zeptat.
Fisir
Profil
Pokud něco nevím, použiji Git Reference. Jinak mám nejčastější příkazy napsané na tabuli:

Git help

git add <file>
git commit -am "<description>"
git push <repo> <master>
git status

Souhlasím s juriadem, lepší než GUI je u Gitu příkazová řádka.
Alphard
Profil
Uvedení kniha je v (dle mého názoru) hezčí webové podobě na git-scm.com/book/cs/Úvod

K příkazům v [#4] Fisir bych (kromě merge, rebase, checkout, diff a hromady dalších) doplnil především gitk, který přehledně zobrazí historii.
Sir Tom
Profil
juriad:
Nejlepší je ovládat git z příkazové řádky.
Proč? Já běžně používám TortoiseGit nebo ovládání Gitu v nějakém IDE a stačí to. (Samozřejmě, že některé věci je nutné napsat v příkazovém řádku, ale to je spíše vzácnost.)
juriad
Profil
Sir Tom:
OK, pokud ti to vyhovuje, klidně ty nástroje užívej.

- Klikátkům moc nevěřím; je to černá skříňka, do které nevidím.
- Mě často trvá akce v nějakém klikátku déle než si přečíst manuálovou stránku a sepsat příkaz.
man git příkaz /co hledám nnnq git příkaz co jsem našel
- V práci v jednom repository máme několik spolu provázaných projektů a pár dalších adresářů s obsahem. Z IDE tedy nemám přístup k hlavnímu adresáři repository.
- V práci máme několik linuxových testovacích VPSek dostupných jen přes SSH. A když se tam něco po..re, je znalost gitu z řádky k nezaplacení.
- Když člověk začne používat klikátko, často si o gitu nic nepřečte a používá ho stejně jako stařičké SVN nebo CVS.
- Gitový plugin do Eclipsu kdysi dávno nebýval stabilní a často způsoboval pád celého IDE (nevím, jak je tomu teď).
- A navíc, na linuxu (mém vytůněném :) je ta příkazová řádka tak blízko.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0