Autor Zpráva
miamia
Profil
Ahojte, prosím Vás, riešim si takýto problém. V google mapách zobrazujem markery, keď sa otvorí stránka. To mi funguje geniálne.

Ja by som ale potreboval, aby keď si kliknem na určité miesto do mapy, aby si user mohol pridať týmto klikom nový marker (a uložilo sa to aj cez php do db so súradnicami a povedzme by si tam user mohol nahrať aj vlastný obrázok). Týmto by sa to nový marker uložil do db a pri opätovnom refreshy stránky by sa už automaticky zobrazil na stránke. Poznáte na toto nejaký tutoriál, alebo zdroj, z ktorého by som mohol čerpať?

Ideálne by bolo, aby si user mohol vložiť vlastný marker na bežnej mape, satelitnej a aj na streetview. Ďakujem pekne.
martin1312
Profil
toto by ti mohlo pomôcť https://developers.google.com/maps/documentation/javascript/examples/event-arguments
miamia
Profil
ďakujem, vyzerá to tak, že sa od toho odpichnem. ešte musím pošpekulovať, ako to následne uložiť do db a nahrať obrázok.
martin1312
Profil
To môžeš riešiť veľa spôsobmi, podľa toho, ako to potrebuješ.
Napríklad asi najjednoduchšie:
Po kliknutí z tej ukážky si do hidden inputov uložíš lat a long vytvoreného markera. Následne, napríklad pod mapou, budeš mať normálny input type=file, kde užívateľ vyberie obrázok. Máš teda hodnoty vo formulári, užívateľ ho odošle a cez PHP sa uloží do DB.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0