Autor Zpráva
candiess
Profil
Dobrý večer kolegové,
mám nejspíš zcela hloupou otázku, ale..

dělám balíček služeb pro jednu firmu a balíček obsahuje nahození systému na doménu, jenže doménu koupenou nemají.

Je lepší, aby doménu koupili oni a vyplnili svoje údaje atd.. nebo abych ji koupil já, odevzdal kompletní web a pak se nějak dohodl na přepisu údaju?

Děkuji za odpovědi
Davex
Profil
candiess:
Doménu můžeš koupit ty s jejich kontaktními údaji.

Například v případě domény .CZ jim vytvoříš nový identifikátor kontaktu se všemi jejich údaji a u domény ho uvedeš jako držitele, sebe pak můžeš uvést u domény jako administrativní nebo technický kontakt (pokud se budeš o web nadále starat).

Jak se tyto role liší najdeš na nic.cz - registrace kontaktu.
candiess
Profil
Davex:
Díky, ale co jsem četl, tak u .eu domén je to trošku složitější s nějakými autorizačními emaily atd.. zkrátka nevím, jak to tam potom bude s odpovědností za případný obsah, za který já nebudu moct.

Asi to nechám tak, zítra mi pošle údaje o majiteli a fakturační údaje a tím to vyřeším. I tak díky za odpověď.
Davex
Profil
candiess:
Pokud je to česká firma, tak doporučuji registrovat doménu .cz. Proč padla volba zrovna na .eu?
candiess
Profil
Davex:
Protože .cz byla obsazená :D a zrovna se jim ty klíčové slova v doméně líbily..
Davex
Profil
Nebude se to potencionálním zákazníkům plést a nebudou objednávky končit u konkurence? Ze zkušenosti mohu říct, že si to lidi pletou a tak nějak automaticky píšou u domény .cz.
mlasevic
Profil
Co se týče postupu registrace, tak jestli se to neliší v detailech od registrátora - pro své klienty jsem registroval několik domén (cz, com, eu) a vždy se tam zadával i vlastník - a dále kontakty jak bylo psáno výše. Změna technického kontaktu či fakturační údaje třeba u forpsi není problém - změna vlastníka vyžaduje notářsky ověženou žádost, podepsanou oběma stranami - jak původním vlastníkem, tak novým. A zase u jiného registrátora lze provést změnu pouze na základě autorizačních mailů - takto jsem převáděl cz doménu na mateřskou společnost do Itálie.

Nicméně - možná budu rejpal, ale proč klíčové slova v doméně, když pro vyhledávače je více důležitý relevantní a validní obsah webu? Pokud by trvali na klíčových slovech, tak proč to neřešit jinou doménou II.řádu a klíčová slova nedat do subdomény?
candiess
Profil
mlasevic:
ale proč klíčové slova v doméně,
Chápu a v SEU se trošku určitě orientuji, jenže můj zákazník, můj pán a o těchto věcech slyšet nechce.

Děkuji moc za informace ohledně přeregistrování, zkusím nad tím vším popřemýšlet.

Davex:
Nebude se to potencionálním zákazníkům plést a nebudou objednávky končit u konkurence?
Co se dá dělat, různé varianty klíčových slov (pro zrovna dle klíčových slov jsem zmínil v reakci na mlasevic) jsem zkoušeli a doména s .cz prostě není žádná volná.

No posuďte sami z těchto klíčových slov: "svatební limuzíny" nebo "svatební vozy", tomu kdo příjde na lepší doménu než svatebni-limuziny.eu má u mě hluboký respekt a pívo na srazu!
Manny
Profil
tak např. svatebnijizda.cz je volná :-))
nebo ještě autemnasvatbu.cz
candiess
Profil
Manny:
Proberu a případně si vyžádám adresu a posílám čokoládu :) a nebo pivko?
Kcko
Profil
candiess:
jenže můj zákazník, můj pán a o těchto věcech slyšet nechce.
Skutečně? U nás razíme spíše heslo, náš zákazník, náš přítel aneb všeho s mírou a nenechat si do všeho mluvit. Takže se cítíš jako dělník kodů a pánův poskok?

Zkus se zamyslet nad pozicí. Oni mají "jenom peníze" a ty máš know how.
candiess
Profil
Kcko:
Dobrá, asi bude nutné zmínit, že je to jedná z mých prvních zakázek co se týče kompletního řešení pro danou osobu. Opravdu si zatím nechci moc vyskakovat abych tento job neztratil, to je ovšem mimo téma..

Děkuji tedy za všechny rady, nakonec padla doména luxusni-limuzina.cz
margin
Profil *
Já měl za to, že zákazník chce dát do názvu domény auta i svatby. Pokud jenom auta, tak třebas bych volil jednoslovné limuzinou.cz

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0