Autor Zpráva
xciza
Profil
Ahoj,
chtěl bych si udělat pro sebe počítadlo, kolik strávím času na projektech. Problém mám v tom že moc nevím jak začít. Pouze JS, nebo i PHP? Chtěl bych aby to fungovalo tak, že zmáčknu start a začne se počítat čas, pak klasicky pauza, stop a vynuluj. Po zavření stránky by ale strávený čas zůstal uložen a při příští návštěvě a zmáčknutí start by se zase začal čas počítat od času kde jsem minule skončil.

Díky
tiso
Profil
xciza: pokiaľ pracuješ na jednom počítači, tak ti stačí JS, stav počítadla si môžeš ukladať do COOKIE, sessionstorage alebo localstorage.
xciza
Profil
tiso:
Právě že bych byl rád aby to šlo na více počítačích. V budoucnu třeba využíváno i více uživateli.
tiso
Profil
xciza: potom potrebuješ nejaký server-side skript (napríklad v PHP), ktorý si bude pamätať stav počítadla, prípadne viacerých. K tomu pridaj
databázu (napríklad MySQL), kde si uložíš používateľov, s ich projektami a časmi. S čím konkrétne potrebuješ poradiť?
Actimel
Profil
xciza:

Jestli používáš chrome, můžeš zkusit task timer, je to jednodušší, než si něco psát sám ;)
xciza
Profil
tiso:
No jen se ujistit jaky bude nejlepsi zpusob. Vidim to asi takhle: start, pauza a stop pocitani casu pomoci JS funkci navesenych na onclick u buttonu a například při každém zmáčknutí stop nebo pauza ulozit hodnotu do db pomocí php. Slo by vse ulozit pokud bych nechtěně zavřel okno prohlížeče (občas se mě toto stane - popřípadě vypnou elektriku a mám útrum)?

Actimel:
Chci si napsat web aplikacku na míru a treba to casem rozsirit i mezi lidi...
Jan Tvrdík
Profil
xciza:
Proč nepoužiješ nějaké existující řešení? Zkus hledat na Google „time tracker“.
tiso
Profil
xciza: uvažuješ správne. Priebežne si môžeš ukladať stav počítadla cez AJAX, napríklad každých 5 minút. Menšie časové jednotky asi nemá zmysel používať.
aDAm
Profil
A nebo to uklada do cookies a pokud padne síť, elektřina nebo zavřeš okno tak při jeho znovuotevření se provede sync a data se pošlou na server. Takto jsem to řešil já ve svém projekt manažeru.
Roman Plencner
Profil
xciza:

Na meranie času stráveného na projektoch používam (a odporúčam) online nástroj http://www.flapps.sk/. Pre 1 užívateľa je k dispozícii úplne zdarma. Prehľadný a jednoduchý.
aDAm
Profil
To snad raději http://www.paymo.biz/

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0