Autor Zpráva
the_miracle
Profil
DObrý den,

řeším následující problém a potřeboval bych poradit, jestli neexistuje nějaká free utilita již udělaná.

Mám na Windows serveru share s archivem fotek (cca 700 GB) a potřeboval bych webový prohlížeč těchto fotek, který by převzal adresářovou strukturu a zobrazoval náhledy fotek v jednotlivých složkách, které by byly nějak chráněny proti stažení originální fotografie. Vzhledem k množství fotek se mi příliš nechce dělat zmenšeniny, takže by se mi líbilo, kdyby to prostě zobrazovalo původní obrázek zmenšený přímo pro náhled tou aplikací a znemožnilo to třeba na objekt kliknout pravým tlačítkem (používalo by se to pouze na vnitřní síti, takže rychlost není problém). Neexistuje něco takového? Podle mě to nemůže být nic složitého a jsem přesvědčen, že něco takového musí existovat. Díky.
peta
Profil
"zobrazovalo původní obrázek zmenšený přímo pro náhled tou aplikací"
Nesmysl. Pomale. Ted jsem jinde psal nekomu k cemu je dobre kesovani. Pokud to nebudes mit kesovane a to tak, ze pres ten cms/program si predem vytrobis nahledy pouze pri nahravani nebo zmene, tak to bude jak sopel.

Stazeni souboru nemuzes zabranit, muzes omezit jen pristup, treba pro konkretni script nebo konkretni stranky. Jakoze treba v php mas: zobraz.php?file=honza/honza.jpg, v session mas prihlaseni, neni prihlasenej, php mu nevrati nic. Adresar s fotkami pak snadno zablokujes pomoci htaccess, aby tam mohl jen tento php script pripadne script pro nahravani.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0