Autor Zpráva
marek888
Profil
Dobrý den. Mohl bych se zeptat, jestli jde vytvočit nějak tento přehrávač? Například zde : https://soundcloud.com/johnyraved/10-thousand . Hodl by se mi ten přehrávač bez kementáře, čímž se to určitě ten kod nějak zjednoduší. Děkuji za odpovědi, ale vůbec nevím, jak na tento přehrávač.
Fisir
Profil
Reaguji na marka888:
Naučit se buď Flash, a nebo v lepší variantě HTML5 element <audio>.
marek888
Profil
Díky, já osobně bych spíše skusil ten flash, akorát nevím, který program se na to hodí, já mám takovej amaterskej.
Fisir
Profil
Reaguji na marka888:
Mám dojem, že na Flash je třeba speciální vývojové prostředí, ale za prachy. Pokud ale sleduješ moderní technologie, víš, že je lepší využít HTML5, protože prohlížečů s jeho podporou přibývá a těch s podporou Flashe ubývá (mobilní zařízení).
Chamurappi
Profil
Reaguji na Fisira:
Primitivní flashový přehrávač jde vyrobit i bez vývojového prostředí, v poznámkovém bloku s několika konzolovými utilitkami.
Momentálně je brouzdalů bez podpory <audio> stále víc, než těch bez podpory Flashe. Navíc u elementu <audio> neexistuje shoda na formátu.


Reaguji na marka888:
Jak vytvočit tento mp3 přehrávač?“ … „jestli jde vytvočit nějak tento přehrávač
Co si představuješ pod „vytvočit“?
marek888
Profil
Chamurappi:
Pardon já sem se trochu přepsal. Tím jsem myslel, jseli jde nějak získat ten kod toho přehrávače z té stránky.
lorin
Profil
Jestli ti jde o prosté vložení té písničky do webu, zkus tlačítko SHARE:

<iframe width="100%" height="166" scrolling="no" frameborder="no" src="https://w.soundcloud.com/player/?url=http%3A%2F%2Fapi.soundcloud.com%2Ftracks%2F108999849"></iframe>
marek888
Profil
lorin:
No mě nejde o tu píseň, ale jde mi o ten přehrávač jako celek, abych nějak takhle vypadající přehrávač měl na svých stránkách.
lorin
Profil
Třeba na Stackowerflow píší, že SoundCloud využívá SoundManager. Možná by to stálo za prohlédnutí.

Pokud vysloveně nestavíš web, na který budou ostatní svou hudbu nahrávat, sdílet jí a komentovat, spokojil bych se s využitím přehrávače třetích stran. Míň práce pro tebe.
marek888
Profil
lorin:
Díky za odkaz na dobré stránky. Jenom bych se chtěl zeptat, vybral jsem si tento přehrávač : http://www.schillmania.com/projects/soundmanager2/demo/cassette-tape/ a nevím, jak mám do něj vložit hudbu, kterou bych chtěl přehrát. Ten kod jsem si prošel a nic sem tam nenašel, asi špatně hledám. Předem dík.
lorin
Profil
Stačí trochu projít zdrojáky, jde o úpravu souboru: cassette-tape-ui.js.

Konkrétně řádek

url: 'http://freshly-ground.com/data/audio/sm2/Chill With Schill (Summer 2012 Session Excerpt).mp3',

Možná by nebylo od věci pohledat už hotový přehrávač, kde stačí dodělat styly, zavolat metodu .play() a nic dalšího neřešit.
marek888
Profil
Díky, jde mi to, akorát nevím, zda li je možné mít na jedné stránce více přehrávačů, a aby každý z nich hrál jinou hudbu. Myslím že bych musel přepisovat a to dost ve velkém měřítku, aby měly všechny přehrávače svoje originální zdroje, tedy myslím pouze zdorje k hudbě.
lorin
Profil
To netuším, musel bych se v tom víc vrtat, což se mi nechce. Tipoval bych, že v tohle případě to ale nejde (můžete to zkusit). Co to napsat znovu, jednodušeji (viz ostatní dema) a tak, aby to podporovalo více přehrávačů na jedné stránce.
marek888
Profil
Jo, po chvíli hedání jsem našel jeden přehrávač, který podporuje playlist, akorát nevím co se děje, ale flash se mi načte, ale dolňky už ne, jako že třeba ta vizualizace a přehled hudby. http://www.flashxml.net/mp3-player.html Nevíte co s tím mám?
lorin
Profil
Bohužel flash neovládám, budeš se vyčkat na reakci někoho jiného.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0