Autor Zpráva
majo80
Profil *
Dobrý deň.
Je možné nejaký spôsobom chrániť videá na FTP tak, aby sa k nim nemohol dostať bežný návštevník stránok inak ako cez jednu konkrétnu podstránku webu? Ide mi o to aby bolo video prehrateľné na niektorej stránke web portálu, ale aby si človek nemohol toto video pozrieť alebo stiahnuť ak si zobrazí napr. zdrojový kód.
Je takáto ochrana možná / dá sa to aplikovať aj na obrázky?

Majo
Rfilip
Profil
Spolehlive ne.
_es
Profil
majo80:
www.zdrojak.cz/clanky/jen-je-nechte-at-si-kradou
peta
Profil
Zablokovat adresar pres htaccess a povolit pristup jen pro konkretni php soubor a pres nej pak to video posilat. Zablokovat pristup k tomuto souboru pro jine stranky nez z tveho serveru.
Pak ten php soubor nemuze pouzit nikdo z jine domeny.
Pripadne jen zablokovat slozku, aby se k ni nedostal nikdo z jine domeny.

Nicmene, pomoci prohlizece je mozne pomoci javascriptu tvou stranku modifikovat a pridat si tam treba prohlizeni videii. Ale tento kod si musi pak stahnout kazdy uzivatel, neda se to sdilet pres cizi stranku.
majo80
Profil *
peta:
Ďakujem, myslím že toto je správna cesta. Pozriem sa na túto problematiku bližšie.
Joker
Profil
peta:
Než blokovat přes .htaccess, to už je lepší to rovnou umístit někam mimo web, kam se PHP dostane přes souborový systém.
Pořád tam ale je ten problém, že na konci bude muset být skript, který ten obsah zpřístupní návštěvníkovi. Přičemž nelze spolehlivě poznat, odkud návštěvník přišel.

majo80:
Jedna důležitá věc: Z pohledu serveru nic jiného než stažení neexistuje (prohlížení znamená stažení a zobrazení v prohlížeči). Čili dovolit prohlížení a zablokovat stažení je nesmysl.

V případě videa je to podle mě tak nějak řešitelné flashovým přehrávačem, kde se návštěvníkovi stáhne samotný přehrávač a ten si pak bude po částech stahovat to video.
Samozřejmě pořád jde sledováním síťové komunikace odchytit místo odkud přehrávač stahuje data a případně i samotná data když přicházejí do přehrávače.
Ale člověk ochotný udělat tohle Vám prolomí i téměř cokoliv jiného.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0