Autor Zpráva
ggame
Profil
Dobrý den. zajímá mě jak udělat reklamu která se pohybuje se stránkou.
Taková která je řeba ZDE

Potřebuji aby když návštěvník popojede se stránkou o něco níž reklama ho následovala a popojela taky.
JaySee
Profil
Mohl by ti stačit tento článek, jsou v něm popsané základní techniky pro několik přístupů a knihoven (jQuery, mootools).
http://css-tricks.com/scrollfollow-sidebar/
Případně hledej klíčová slova jako: "sidebar scrolling with page" nebo "scrollfollow sidebar"
Amunak
Profil
Pro základní použití by ti měla stačit obyčejná CSS vlastnost position: fixed. Rozhodně bych kvůli reklamě netahal tunové knihovny, jak navrhuje JaySee.
JaySee
Profil
Amunak:
S tím souhlasím, ale jak chceš s touto vlastností dosáhnout poptávaného efektu? Tedy myslím, že prvek je jistou dobu normálně scrollovaný a až narazí na horní hranu okna, pak se přilepí.
Navíc, dovolím si tvrdit, že jQuery knihovnu (nebo nějakou jinou) má již dnes drtivá většina nově vnikajících webů, takže pochybuji, že bude někdo tahat celé jQuery jen kvůli takovéto drobnosti.
Amunak
Profil
JaySee:
má již dnes drtivá většina nově vnikajících webů
Ano. A má jí často kvůli nějaké takovéhle prkotině.

S tím souhlasím, ale jak chceš s touto vlastností dosáhnout poptávaného efektu? Tedy myslím, že prvek je jistou dobu normálně scrollovaný a až narazí na horní hranu okna, pak se přilepí.
Já tu původní reklamu neviděl, ale už vím, co myslíš. No jen s tou vlastností to nepůjde, ale spolehlivý JS by určitě šel napsat i bez jQuery.
JaySee
Profil
Amunak:
No jen s tou vlastností to nepůjde, ale spolehlivý JS by určitě šel napsat i bez jQuery.
Líbí se mi tvoje snaha nepoužívat kanony na vrabčáky :-D Trochu jsem kolem toho googlil, ale jQuery je snad ve všech řešeních. Kdybys našel něco jednoduchého, v čistém javascriptu, budu rád.
Amunak
Profil
JaySee:
To je právě tak trochu bolest většiny existujících kódů. Buď je to napsané v čistém JS, ale příšerně, sotva funkční a se spoustou chyb. Nebo je to napsané pod nějakou gigantickou knihovnou.

Nechce se mi to psát, ale principielně bych to udělal asi tak, že bych si vzal dva elementy - ten s reklamou a ten, o který se má reklama "zarazit" (anebo bych třeba mohl vědět, že je to předchozí element v toku HTML), spočítám si, kam nejvýš ten fixní objekt může vyjet, a když by to měl překročit, tak mu upravím vlastnost top tak, aby to nepřejel.
ggame
Profil
Děkuji za radu
margin
Profil *
http://jecas.cz/sidebar
JaySee
Profil
margin:
to je krásný :-D

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0