Autor Zpráva
Akrej
Zdravím

Potřebuju poradit chcu psat povidky na webu ale chci aby jmena kterem tam jdam ja šli navolit tim padem že by si navštěvník přišel na web zadal třeba jmena ve všech padech zmačkl OK a jmena podle padu ktera by byla nastavena v textu by se nastavila tam
doufam že mě někdo chape a dik za odpověď.stranku mam html takže prosim o html kod a vysvětlení dik.
Kcko
Napiš to znovu, česky a pochopitelně. dik
tiso
Akrej: a čo by tým získali? Čo by potom s tou poviedkou robili?
preca1
Kcko:
Uživatel přijde na stránku, vyplní formulář s požadovanými pády libovolného oslovení (třeba svého jména, nebo přezdívky), odešle formulář a zobrazí se mu Akrejem napsaná povídka, kde místo některých jmen (třeba hlavní postavy) budou ty uživatelem zadaná.

Akrej:
Jen pomocí HTML tohle asi udělat nepůjde. Budeš potřebovat nějaký serverový jazyk (např. Python, Ruby, PHP).
Povídky můžeš mít uložené v souborech. Na místech, kam se budou vkládat jména, budeš mít řetězce, které potom budeš moct lehce nahrazovat (tzv. placeholdery, např. #{prvniPad}).
Vytvoříš formulář, kam uživatel zadá požadované pády, a po jeho odeslání nahradíš placeholdery v povídce hodnotami z formuláře.
Kcko
preca1:
Já jsem to samozřejmě pochopil, napsal jsem to proto, aby se Akrej, který něco požaduje, alespoň trošku snažil to vysvětlit a napsat jako člověk a ne jako de*il co přidělává práci tomu, kdo mu chce poradit tím, že musí zbytečně přemýšlet co vlastně potřebuje.
peta
<div id="aaa">%jmeno[0][0] uvidel stat %jmeno[1][3] na rohu ulice</div>
<button onclick="nahrad();return false;">Nahradit</button>
<script>
function nahrad()
{
var elem, i,j, jmeno;
jmeno = [
"Emil,Emila,Emilovi,Emila".split(","),
"Honza,Honzy,Honzovi,Honzu".split(",")
];
elem = document.getElementById("aaa");
for(j=0;j<jmeno.length;j++)
  for(i=0;i<jmeno[j].length;i++)
    elem.innerHTML = elem.innerHTML.replace('%jmeno['+j+']['+i+']',jmeno[j][i]);
}
</script>
Dalsi upravy necham plne v tve moci, treba zadavani jmeni vlastni cestou. Hlavne uvazuj, ze mas cislo jednotne a mnozne, 14 padu.
Ale bez vysvetleni ostatnich lidi bych vuvec nepochopil, o co ti jde.
Akrej
dik že jste to pochopily jsem rad že to někdo přeložil z meho jazyka

peta:nejsme zas tak dobry v hmtl takže bych poprosi o přidani <input> aby zadaly to jmeno oni a ve všech padech a jenom dali ok a bylo to dik doufam že nechcu moc
peta
Kdyz nekdo neco chce, tak se ocekava vlastni iniciativa. Udelejte za mne je forum Prace a zakazky. Tady je plno prikladu, ktere, kdyz si prostudujes a pochopis, tak si to budes umet udelat sam.
JavaScript -- příklady » Formuláře
Akrej
prosimtě pomož mi mě to nejde
lorin
Co ti nejde? Ukaž co už jsi napsal, jaké to vypisuje chyby atd.
Akrej
žadne spiše to nefunguje
lorin
Jak jsem psal. Co ti nefunguje? Kód který přidal peta? Tvůj pokus o doplnění o input? Pokud nevložíš kód se kterým teď pracuješ asi jen těžko pomůžeme.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: