Autor Zpráva
Shaim
Profil
Zdravím,

pardon za titulek, lépe jsem nevěděl, jak to popsat. Může mi někdo vysvětlit, co to znamená? Proč některé hodnoty mají před sebou takovou dvojtečku? Zkoušel jsem do nového souboru vepsat ručně stejné hodnoty a výsledek stejný, takže to je nějaký "highlight", ale nechápu význam. Osvětlí mi to někdo?

Když zazoomuji víc, tak to zmizí... Co by to mohlo být? Všiml jsem si, že to dělá vždy pouze u písmena m, když začíná mezerou...
Je to vidět velmi málo, doporučuji namáčknout obličej na monitor :)))

Viz screen:


Děkuji.
Joker
Profil
Shaim:
To bude spíš nějaká grafická chyba.
Možná to bude souviset s vyhlazováním fontů a zrovna tou barevnou kombinací. (Na okraj: S tímhle barevným schématem se dá reálně pracovat? Mně to přijde dost šílené.)
Shaim
Profil
Joker:
Ale že to dělá jen u písmene "m"... :-/

Hledal jsem něco, z čeho mě nebudou bolet oči. A tak jsem hledal něco tmavého. Bílý podklad mi vážně nedělá dobře. Osobně mohu říct, že tento "template" mám 14 dní a jsem velmi spokojen. Nebolí mě z toho tolik oči jako z defaultního vzhledu... Celkově světlá (třeba jako je zde na fóru) mě unavuje oči...
Petr ZZZ
Profil
Shaim:
Mezera za písmenem m začíná růžovou tečkou – jestli jsi ji dosud nepostřehl, mohl bys mít šanci, že ti i ty modré tečky přestanou vadit. :-)
Joker
Profil
Shaim:
Nebolí mě z toho tolik oči jako z defaultního vzhledu...
Tak proti gustu žádný dišputát. Mně dělá potíže už ta jediná obrazovka s 24 řádky, kupodivu na tmavě šedém pozadí ještě horší než černý text je ten tmavě modrý. U TN monitoru na tom jsou dobře vidět pozorovací úhly a barevný posun (co je výrazně pod úrovní očí ještě jde, těsně pod, na a nad úrovní očí téměř nejde rozlišit od pozadí).

Ale že to dělá jen u písmene "m"
Nejen. Na řádku 23 je první pixel písmena A u „All“ taky trochu zbarvený.
Jinak stejně jako Petr ZZZ jsem si taky nejdřív všiml růžových teček na konci písmena „m“, než modrých teček na jeho začátku.
joe
Profil
Více než nějaké tečky, co vypadají jako vadné pixely mi spíš vadí, že nemůžu skoro nic přečíst. Na tomhle bych si kazit oči teda nechtěl ;-)

Zkus v nastavení změnit font a nebo ještě zvětšit velikost, je to chyba při vyhlazování písma.
Shaim
Profil
Děkuji všem, takže... Změnil jsem font a všechno je již v pořádku! Děkuji za rady, já jsem myslel, že to má nějaký smysl (highlight) a bylo to jen "špatným" fontem :)


Ještě jednou díky!!!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0