Autor Zpráva
Albert
Profil *
Potřebuji vložit obrázek vytvořený ve wordu (doc) na stránku, jaký mám použít tagy? Příp. jde udělat převedení z doc na JPG???
Albert
Profil *
Potřebuji uložit obrázek vytvořený ve wordu s příp. DOC na web, Jaký tagy použít? Přpadně, jestli jde převézt příponu doc na jpg.
PetrK
Profil
Já bych to udělal následovně:

1)Otevřu si ve wordu příslušnou stránku. Na klávesnici zmáčknu klávesu Print Screen, tím sejmu celou obrazovku do schránky.
2) Otěvřu si nějaký obrázkový editor, například já používám Irfan Wiew. Do něj sejmutou obrazovku vložím (např. kombinací Ctrl+V). Objeví se mě tam celá sejmutá obrazovka, myši si označím obrázek a v nástroji Úpravy dám volbu "vystřihnout výběr".
3) No a nyní mám ten obrázek, dám uložit jako (jpg, gif... co budu chtít) a je to.

Popisoval jsem to pro editor obrázků který používám, v jiných to bude asi obdobné.
Radek Hrabůvka
Profil
Pokud je obrázek ve Wordu opravdu vytvořený, tak při vhodné velikosti použij výše zmíněný postup, máš vše pod kontrolou, tedy velikost a formát souboru

Pokud byl obrázek do Wordu vložený třeba někým jiným, proto není k dispozici, je lepší Uložit jako HTML, Word totiž vyexportuje původní obrázek, pokud je v "internetovém" formátu.
peta
Profil *
Albert Krome zminenych promakanych postupu mne napada takovy amatersky... (protoze se tezko nastavuje velikost)

otevres Word
Alt+PrnScr
otevres malovani
Upravy - vlozit ze schranky
a pak uz jen ulozit jako BMP, JPG, PNG ...
Albert
Profil *
Tak jsem vložil obrázek do Malování. Problém byl v tom, že původně krásně oválný tvar byl kostrbatý, stějně jako motiv v ovále :-(
Radek Hrabůvka
Profil
peta Asi jsi nikdy neviděl Word, je tam ikonka, jmenuje se "Měřítko zobrazení" a v menu je "Zobrazit > Lupa". Tímto nástrojem jde docílit vhodné velikosti obrázku.
Albert
Profil *
Velikost obrázku překopírovanýho do malování je přesně taková jak byla vytvořena ve wordu. Ve wordu byl úplně ostrý, ve stejné velikosti v malování, nebo jiným editoru je kostrbatý. Lupa pouze zvětšuje, nebo změnšuje, kostrbatost však zůstává :-(
bojars
Profil
Ak ide iba o to, ako ripnúť obrázok z obrazovky, použi radšej nejaký program, napríklad ja používam:

mvsnap:

http://www.mirwoj.opus.chelm.pl/winfreeware/mwsnap.html

alebo screen rip 32:

http://www.frheaven.com/index.php?maincat=3&subcat=36

(tam je takých programov viacej)

všetky sú free a za vyskúšanie to stojí.
Radek Hrabůvka
Profil
Při stisknutí PrnScr dostaneš otisk obrazovky. Nevím přesně, co myslíš tou "kostrbatostí", ale odhadoval bych, že k tomu dochází při snižování barevné hloubky. Mám tušení, že starší verze makování zvládaní jen 16 nebo 256 barev. Máš nějaké "lepší" programy na úpravy obrázků, než malování. Jestli ne, doporučil bych stáhnout PhotoFiltre, je zadarmo pro nekomerční použití. Kdybych viděl ten wordovský obrázek, odhadl bych, v jakém formátu jej uložit GIF, JPEG, PNG, a v jaké barevné hloubce.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0