Autor Zpráva
cink
Profil
Dobrý den, mám tady poznámky, které bych chtěl, aby se ukládaly automaticky. Když chcete uložit poznámku, tak musíte nejdříve kliknout na uložení vpravo nahoře, a až potom vypnout - také vpravo nahoře. Nejradši bych byl za HTML, Javascript atd., Ale pokud napíšete kód, nepohrdnu ani PHP.
tiso
Profil
A kedy by sa ti mala tá poznámka uložiť?
Kubo2
Profil
cink:
Javascriptom si na udalosť onkeypress na textarei, ktorá predstavuje poznámku, nasaď funkciu, ktorá ti po každých napísaných ja neviem 80-tich znakoch pošle na server požiadavok, ktorý ti updatne poznámku, uloženú v databázi.
cink
Profil
tiso:
Znáte Google disk? Pokud ano, tak víte, že vám po napsání oznámí: Všechny změny byly automaticky uloženy, takže nemusíte klikat na uložit nebo v tomto případě a podobně.
Kubo2
Profil
cink:
Postup máš v [#3]. Ak nevieš javascript ani php, napíš do prác a zákaziek.

Mimochodom, čo to znamená, po napsání?
cink
Profil
Kubo2:
Promiň, já jsem zapoměl dopsat, že to je odpověď pro tiso.
translate.google.cz:
po napsání -> po napísaní
něco napíšeš, a až to dopíšeš, tak to je dopsané, proto po dopsání

[#3]:
Javascriptom si na udalosť onkeypress na textarei, ktorá predstavuje poznámku, nasaď funkciu, ktorá ti po každých napísaných ja neviem 80-tich znakoch pošle na server požiadavok, ktorý ti updatne poznámku, uloženú v databázi.

Zřejmě jsem tě nepochopil, můžeš mi napsat kód?


A jó, děkuji Kubo2, mě to nedošlo. Už to funguje. [#3]
Děkuji
Kubo2
Profil
[#6] cink:
Ja viem, ako sa povie po napsání v slovenčine, akurát si neviem predstaviť, ako mi definuješ stav po napsání v kontexte písania textu do textarei, resp. ako si môžeš byť istý, že práve v tom momente používateľ dopísal a má text hotový? Ako to chceš zistiť algoritmom? Že používateľ niekoľko sekúnd nepíše? Alebo?

Je mi ľúto, kód by som ti s radosťou napísal aj postol, ale žiaľ na mobile to asi také jednoduché nebude — môžeš skúsiť poprosiť tisa, alebo ti kód napíšem ručne na papier a pošlem fotku. [Small]V takom prípade sa dá teoreticky zaručiť funkčnosť takého kódu.


[#6] cink: Za málo, rád som pomohol :-)
Amunak
Profil
Pokud ti stačí ukládat poznámky v jednom prohlížeči jen pro sebe bez něčeho složitého, můžeš si napsat nějaký primitivní skript, který je bude ukládat v LocalStorage (akorát si to pak nesmíš smazat). Kdybys chtěl něco, co půjde sdílet, tak buď použij něco už hotového (google dokumenty třeba), nebo si budeš muset napsat nějakou aplikaci v PHP nebo jiném serverovém jazyce. Ta může být naprosto primitivní a ukládat to do souboru, anebo třeba i verzovat, umožnit oddělené uživatele a podobně. AJAXem by pak šlo zajistit, aby se vše ukládalo hned bez nějakého klikání na uložit.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0