Autor Zpráva
spenciii
Profil
Dobrý den,
mohl by mi někdo poradit, jak bych mohl registrovat doménu prvního řádu, příp. zda to je vůbec možné?
Děkuji
ninja
Profil
Připravte si minimálně pár set tisíc dolarů, tým dobrých právníků, rozumné zdůvodnění a obraťte se na ICANN. Předpokládám že nejdéle za 5 let se dozvíte zamítavé stanovisko.

Když rozpočet navýšíte o řád a budete pár let důsledně lobbovat, své šance na úspěch zvýšíte...
margin
Profil *
"Jen za požádání zaplatíte 185 tisíc dolarů a pak platíte roční poplatek 25 tisíc dolarů za znovuobnovení domény na další rok."
zdroj http://blog.blueboard.cz/clanek/icann-odhalil-zadosti-o-nove-domeny-prvniho-radu/
Joker
Profil
spenciii:
Nejsem si teď jistý, jestli aktuálně jde podávat žádosti o nové TLD. Viz newgtlds.icann.org

Ale viz ninja, jestli se do toho chcete pustit, najměte si odborníky na danou problematiku.
Nějaké tisíce za konzultace jsou drobné proti tomu, kolik stojí pořízení té domény (jen za podání žádosti se platí něco v okolí 3,5 milionu Kč).
Chamurappi
Profil
Reaguji na spenciiiho:
Je dobře, že jsi nenapsal, jakou doménu bys chtěl. Ještě by ti jí tu někdo vyfoukl :-)

Kdybys chtěl provozovat nějaký obsah přímo na doméně prvního řádu, tak bys narazil na všelijaké potíže. Třeba na stránce http://to (případně http://to.) běžel jistou dobu zkracovač adres, který sice nabízel adresy bezkonkurenčně krátké, ale u značného množství návštěvníků nefunkční.
spenciii
Profil
Uvažuji o tom,
jelikož mám nápad na výbornou doménu (1.řádu), která by mohla po registraci vykazovat velký zisk, avšak na registrační poplatek (momentálně) nemám finance, kdy by byl ve výši obnovovacího, tak by to nebyl problém.


ninja, margin, Joker, Chamurappi:Děkuji za rady.


[#5] Chamurappi
Ano, proto jsem také položil dotaz tak obecně. :)
spenciii
Profil
Pro ty, jenž by to také zajímalo, vkládám vyjádření New gTLD Customer Service Team.

We apologize, but the application window for new gTLDs has closed. Please check our website at newgtlds.icann.org for Program updates, including any announcements about the next application round and any associated costs. You can also participate in the Program through processes such as Application Comments. To learn how to participate in the New gTLD Program and ICANN’s processes, please visit our website at http://www.icann.org/en/about/participate/how.

Any established public or private organization anywhere in the world can apply to create and operate a new generic Top-Level Domain(gTLD) registry. Applicants will need to demonstrate the operational, technical and financial capability to run a registry and comply with additional specific requirements. Please refer to the Applicant Guidebook (http://newgtlds.icann.org/en/applicants/agb) for detail information on the application process, including the application questions in Module 2, attachment 2.

Please note that applying for a new gTLD is not the same as buying a domain name. An applicant for a new gTLD is, in fact, applying to create and operate a registry business supporting the Internet's domain name system. This involves a number of significant responsibilities, as the operator of a new gTLD is running a piece of visible Internet infrastructure.

The evaluation fee is US$185,000. Applicants will be required to pay a US$5,000 deposit fee per requested application slot when registering. The deposit will be credited against the evaluation fee. Other fees may apply depending on the specific application path. See the section 1.5 of the Applicant Guidebook for details about the methods of payment, additional fees and refund schedules.
Jan Rippl
Profil
spenciii:
No to je právě to... Pokud pominu tu finanční stránku věci (těch 185.000,- U$D), tak jde i o další problém. I pokud by jste byl zařazen, tak by jste byl nucen doložit, že máte dostatečně silné technické zázemí. Jen pro představu, zkuste si zjistit, jaké jsou např. technické požadavky pro registrátory národní domény CZ. Vynásobte si to tisíckrát, a možná se dostanete k tomu, co by od Vás požadovali v případě správy TLD domény. Musel by jste mít několik poboček po celým světě na vysokorychlostních páteřních linkách + x záložních DNS serverů, atd. atd. Takže ve finále i těch 185.000,- U$D, by v tomto případě bylo vlastně jen takové všimné nebo spropitné :)


Neodpustím si ale jednu věc, díky margin, a jeho odkazu na danou problematiku jsem si přečetl o aktivitách spol. Google, a už se nemůžu dočkat, až si zřídím web u Google na doméně http://miluju.google :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0