Autor Zpráva
maks
Profil
Ahoj,
narazil jsem na problém, který si nejsem jist, jak rozseknout.

Mám u Google vytvořený účet (říkejme mu třeba ga@gmail.com), skrz který přistupuju do Google Analytics.
V GA mám vytvořených několik profilů (= stránek, které spravuji a k nimž sleduji statistiky).

Teď bych potřeboval u jedněch stránek povolit přístup do statistik i někomu jinému (třeba účtu klient1@gmail.com), ale tak, aby mohl sledovat jen a pouze ty vlastní statistiky (a ideálně nemít možnost měnit jakékoliv jiné nastavení).

V GA jsem pátral, ale celé nové GA mi přijdou strašně nepřehledné.

Máte s tím někdo skušenosti?
Děkuju.
Enkooo
Profil *
Home->vyber web -> Správce(v pravo nahoře) -> Správa uživatelů

Dej vědět, když nenajdeš
maks
Profil
Enkooo:
super, díky.

Když už jsem založil tohle vlákno ke GA, přiložím ještě jeden dotaz:
Chci vytvořit filtr na vyloučení IP adresy z, našel jsem několik návodů, ale na stránce s filtry možnost vybrat dle IP adresy nemám. Nebo to je jinak pojmenované, při zadání IP mi to najde pouze "Rychlost připojení".

Poradíte ještě s tímto, kde a jak nastavím filtr na dané IP adresy?

Doplním, že nějaké návody jsem našel, včetně toho oficiálního (https://support.google.com/analytics/answer/1034840?hl=cs), ale pracují zřejmě
se starou verzí GA.

EDIT2: už jsem to našel, ale trochu jinde, než jsem čekal. Budiž.
Nastavil jsem si tam vlastní IP adresu, ale výsledky mám pořád stejné, přestože jsem z této IP adresy na web jistě přistupoval. Mají se změny v grafech projevit hned?
ninja
Profil
Filtru nefungují zpětně, uplatní se na nová data. Tak počkejte několik dní a uvidíte.
maks
Profil
ninja:
aha...

Potřeboval bych sbírat všechna data, včetně našich interních návštěv, ale nahromaděná data posléze rozlišit na naše a cizí. Těchto rozlišení potřebuji v rámci různých filtrů X, je nesmysl kvůli každému zakládat speciální GA profil.

Nyní GA ukládají všechna data (bez filtrů), mají je k dispozici, to opravdu není způsob, jak jen zmenšit množinu dat, z kterých se u grafu vychází?


V kartě Přizpůsobení se dají tvořit ze získaných dat částečné přehledy splňující zadané podmínky (bez nutnosti tvořit skutečné "filtry"). Jak co nejlépe pomocí nich interní pracovníky vyselektovat? Napadlo mě zatím jen podle města a ISP, ale samozřejmě to není úplně dokonalé.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0