Autor Zpráva
Duchaplny
Zdravím,

snažím sa spraviť zoznam v XML, a vypísať ho do rámu, ktorý sa zobrazí po prechode myšou na jednotlivé položky v zozname.

XML zoznam si požičiam napr. z tejto stránky, a zoznam budem mať natiahnutý z DB, a bude vyzerať nejak takto.

A teraz vlastne potrebujem poradiť v dvoch veciach:
1. Ako sa dá urobiť taký rám, ktorý sa automaticky prispôsobí textu a nebude pôsobiť na celý obsah zoznamu, bo tie čo som skúšal (spôsob display: block on hover) pôsobia na celý obsah webu (posúvajú zoznam nadol, príp. do boku). Ten zoznam v konečnej fáze môže vyzerať celkom inak než v ukážke vyššie, preto by som tam mal rád taký rám, ktorý sa zobrazí aj cez písmo, ale neposunie obsah ani o mm. Napr. ako je to tu.

2. Ako vypísať XML hodnoty do toho rámu. Zoznam sa natiahne z DB (názov položky - v tomto prípade je to titul knihy), a do rámu by som chcel vypísať všetky hodnoty z XML. Rám by sa zobrazil pri prejdení kurzoru cez názov (titul) knihy.
Duchaplny
Nikto nič ? u tej 1. by mi stačil nejaký návod na nete, len neviem pod čím to hľadať. Pozeral som "speech bubbles", ale tie čo som pozeral, vždy posúvali celý obsah, takže to bolo k ničomu.

2. Tu by som potreboval poradiť. Našiel som toto riešenie Example 2, ale opäť, keď je tam viacero <note>, už to vypisuje chyby. Určite by som prepísal tag <note> na <note id="číslo">, ale ďalej neviem ako vytiahnuť rôzne údaje podľa ID.
Duchaplny
Vyriešené..
Chamurappi
Reaguji na Duchaplnyho:
Jak?
Duchaplny
Chamurappi:
keď som to riešil, tak si to tu 2 dni nikto nevšimol, a keď dám vyriešené, tak ani nie 10 min. a už je tu odpoveď..

1. http://jsfiddle.net/R7mQf/
2. Budem riešiť cez DB

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: