Autor Zpráva
martinecek2000
Profil *
Dobrý den,napadlo mě že by se dalo přes internet vypínat PC. Třeba takto v pc by jste měli otevřený odkaz na které bude metodou POST čekat pc na určitý příkaz. Nejspíš by kontroloval jestli je na daném FTP nějaký soubor, třeba vypnout.php a pokud ho najde tak se vypne ale předtím ho smaže,aby nedošlo k neustálemu vypínání při zapínání PC.
Potom by stačilo vytvořit stránku na kterou když se vstoupí vytvoří ten soubor vypnout.php a pc se vypne.
Nemáte nějaké nápady jak to zprovoznit ?
lorin
Profil
Spíš bych to řešil otevřením nějakého portu. Po zadání správného hesla (ne uživatelova) počítač vypnul. Jakékoli podobné "fintičky" ale jsou v rukách neznalého člověka otevřenou brankou do systému.
martinecek2000
Profil *
No,kdyby se místo toho vypnout.php by se generoval tajný klíč tak by to podle mě nějak extra zneužitené nebylo+ ještě přidat vzkaz robotům "tady ne!" :D
okolojsoucí
Profil *
Toto jsem řešil ve firmě. Požadavky zněli jasně: Napojit na stávající uživatelský účet (vč. práv), Vypnutí kdekoliv, Bezpečné, Možno vypnout PC postupně nebo všechny najednou či v určitý čas

Vyřešil jsem to tak že jsem centrálně na hlavní server vytvořil v Java program který naslouchal PHP z administrace. Funkce zněla asi takto:
  function PCOff($pracovniStanice, $cas = null){
    // Zde již pokračuje kód
  }
martinecek2000
Profil *
Díky :) zkusím to nějak použít

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0