Autor Zpráva
Jarda B.
Profil *
Zdravím, plánujeme web pro chlápíka, který se zabývá stavbou kytar. Na webu chceme zvukové nahrávky kytar v co možná nejlepší kvalitě. Existuje nějaký jednoduchý způsob, jak přehrávat na webu FLAC soubory?
Medvídek
Profil
Jarda B.:
Existuje decoder FLAC napsaný v js (http://audiocogs.org/articles/2012/06/15/flac-and-aurora/) ale nezkoušel jsem ho.
weroro
Profil
Medvídek:
No neviem, či je to dobré riešenie. Mám Operu a toto mi hlási demo We're really sorry about this, but it looks like your browser doesn't support an Audio API. Please try these demos in Chrome 15+ or Firefox 8+ or watch a screencast.
1Pupik1989
Profil
Nejlepší volbou bude před nahráním převést do WAV. Je to také bezeztrátový audio formát. S Flac budou asi problémy. Onehdá jsem converter flac -> wav viděl v php. Musely by se zvuky ale nahrávat přes formulář.
Chamurappi
Profil
Reaguji na 1Pupika1989:
Tuším, že WAV také nemá stoprocentní podporu.
Amunak
Profil
Nemůžete použít MP3 v maximální kvalitě (320kbps bitrate)? Mezi FLACem v kvalitě nebude velký rozdíl (většina lidí má tak nekvalitní reproduktory/sluchátka, že to stejně nemůžou poznat, i kdyby na to měli sluch) a jako bonus to nesežere tolik místa, bude se to rychleji stahovat a bude to lépe kompatibilní. FLAC pak můžete nabídnout třeba ke stažení.
shaggy
Profil
Amunak:
Nemůžete použít MP3 v maximální kvalitě (320kbps bitrate)? Mezi FLACem v kvalitě nebude velký rozdíl
Rozdiel v kvalite je (počuť to hlavne pri koncertoch klasickej hudby, pri klavíri a tipujem, že aj pri gitare).
Ale je to presne tak, ako píšeš - veľa ľudí nemá kvalitné reproduktory a ak sa použije nejaký webový prehrávač, je otázne, aká bude kvalita jeho výstupu.

Jarda B.:
Nestačí dať ľuďom možnosť stiahnuť si ukážku?
1Pupik1989
Profil
Chamurappi: Wav tuším má podporu v ie6, spíš s mp3 byly problémy. Wav šel přes embed tag tuším, už je to pár let co jsem to zkoušel.
weroro
Profil
1Pupik1989:
Nejlepší volbou bude před nahráním převést do WAV. Je to také bezeztrátový audio formát.
To je ako keby niekto radil použiť na fotky miesto PNG, formát BMP.
Amunak
Profil
weroro:
To je ako keby niekto radil použiť na fotky miesto PNG, formát BMP.
PNG, na rozdíl od FLACu, má podporu prakticky všude.
weroro
Profil
Amunak:
To je síce pravda, ja som však myslel na to, že to tak, či tak nie je dobré. WAV má síce podporu, ale zas má obrovskú dátovú veľkosť a to to nie je len tak. Určite si rozmyslím, či budem ťahať (streamovať) 25MB WAV (cca 3min dlhá skladba?).
1Pupik1989
Profil
A flac má kolik? Já řeším pořád původní otázku bezztrátového formátu.



Tady máš jen takovou ukázku.

//edit: Tím nechci říct, že postup který jste zvolili je špatný, naopak. Mp3 pro poslech a flac pro stažení beru jako nejvhodnější cestu. Jenże co starší ie? Možná ještě vorbis ogg by šlo.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0